Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit takarhat az, hogy több...

Mit takarhat az, hogy több cég is nem kis összegeket fizetgetnek kis KATA vàllalkozoknak "szakmai tanàcsadàs"címen?

Figyelt kérdés

Cégek pénzügyeit intézzük.

Azaz többek között a költsègszàmlàkat is kezelem, viszont a profiljukba nem làtok bele. Nem làtom a konkrét szolgàltatàsokat, csak szàmlàn.


Havi rendszeressèggel fizetgetnek szakmai tanàcsadàs, vagy üzleti tanàcsadàs címeken egyéni vàllalkozoknak, de kisebb Zrt-knek is díjakat.


80.000-500.000 Ft ig terjedöen havonta.


Mit takarhatnak konkrétan ezek a tanàcsadàsok amik olyan fontosak, hogy nem is alkalmankénti, hanem havi gyakorisàgu, es minden cég elöszeretettel fizetgeti?


Azon agyalok, ha csinàlnék egy ilyen tanàcsado céget es havi fél milliokat kérnék, csak 5 ügyféllel havi 2,5 millio lenne a bevételem, 10 ügyfélell pedig havi 5 millio.


Konkrétabban mi lehet ez?

Vagy ez vmiféle pénzmosàs csak amolyan fiktiv szàmlàk, hogy legyen mire leköltségelni vmit?



#szakmai tanàcsado cég
2020. júl. 2. 22:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Jó nagy része fiktív ezeknek. Katásnak is jó, meg a cégnek is. Nem kell túlzottan komolyan venni.
2020. júl. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudok olyan ügyvezetőről, aki így ad pénzt a fiának. Havi 400-500akat kiszámláz a gyerek, közben meg 50 ezer adót fizet. 400 nettót bérként kifizetni elég sokba lenne a cégnek.

De van aki így szedi ki a pénzt a végéből, kiszámláztat 500 ezret, aztán átutalja, egy 100ast otthagy a vállalkozónál az meg zsebbe visszaadja a többit.

A legtöbb ilyen számla mögött nem sok reális teljesítés van.

2020. júl. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Azaz többek között a költsègszàmlàkat is kezelem, viszont a profiljukba nem làtok bele


NA jó, ezt nem hiszem el, a középsulis gyakorlatosaim is képesek megnézni a cégek tev körét a programban, cégjegyzékben. Nem vagyok én biztos abban, hogy te valóban ilyen területen dolgozol.

2020. júl. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként ha nem látsz bele a cégek profiljába, akkor hogyan tudod eldönteni egy számláról, hogy elszámolható-e költségként? Vagy hogy hová kontírozod? Áfa levonható-e és ha igen, akkor milyen arányban?
2020. júl. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

pl: saját magam vállalkozásából kiindulva

tanácsadásként adom ill. adja el a Kft. akiknek bedolgozok az irányítási rendszer kiépítését (ISO9001, IATF 16949, ISO14001 stb... ), oktatásokat (minőségügyi és lean); irányítási rendszer fenntartását...

2020. júl. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Szoval vmi informatikai terület lehet (ha eltekintünk a fiktiv szàmlàktol)?


Ugy értem hogy nem làtok bele, hogy egy irodàban ülök, a cégeket akiknek dolgozunk, soha nem is làttam csak papiron. Ugyanigy a telephelyeket sem, magàt a szolgàltatàsaikat sem, a vezetöiket osztàlyokat sem, és nem vagyok ott sem, amikor költségelnek.

Cégjegyzéket, szerzödéseket làtok,megàllapodàsokat, szàmlàkat, igazolàsokat, bérügyintézéseket, bankmozgàsokat, Àfalistàt, mérleget, fökönyvet, es mindenkivel csak elektronikus a kapcsolat.


Csak kicsit zavaro hogy en itt "remegek"a havi alkalmazotti fizumért, de közben meg tizen huszon millio Ft-ok repkednek az orrom elött, hol erre hol arra havonta/cég.(cash flow)


Alvàllalkozoknak meg 100 milliokat utalgatunk napi reszletekben jelenleg.


Zavaro hogy ilyenekre miért nem tanitak iskolàkban.

A vezetök szerintem nincsenek otthon a könyvelésben adozasban sem, informatikàban sem, mindenhez felvesznek vkit(call center is), mégis ott a babér. Meg a gazdagsàg.


"Kis" pénzügyesként egy apro potolhato fogaskerèk csicskànak érzem magam. Ennyit a diplomàrol.5 év izzadàsrol.

2020. júl. 3. 07:44
 7/18 A kérdező kommentje:
És pl azt sem èrtem hogy folyamat kell szàmlàzni olyan cègnek is havonta, aki évek ota nem fizet, viszont ö költségszàmlàkat àllit ki, azt meg fizetjük rendszeresen. Akkor mièrt nem kompenzàlnak. Csak a kintlevöséget gyüjtik. Valoszinü hogy kisebb legyen papiron a nyereség es a vele jàro ado?
2020. júl. 3. 07:55
 8/18 anonim ***** válasza:

Én is pénzügyi területen dolgozok, egyet jegyezz meg sose legyél irigy az ügyfelekre, mert tőlük van a fizetésed. Pont az ilyen pénzkiszedős vállalkozások miatt szigorítják a katát, mert rájöttek, hogy rengeteg adótól esnek el. Pl az ügyvezető nem osztalékot vesz ki,hanem valaki útján kiszámláztatja, így nem kell se szjat, se szochot fizetnie, sőt az is lehet, hogy papíron nincs is miből, mert van 300 ezer eredménye a cégnek.

Az ilyenek miatt azzal csesznek ki, ahol tényleg valós munka van a számlák mögött.

Mondjuk kiskapuk mindig lesznek, mert a nagyok is ugyanúgy lopnak.

2020. júl. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%
Ezekhez a dolgokhoz valóban "kis" pénzügyes vagy, ha nem látod a folyamatokat és a miérteket :) Próbálj logikusan gondolkodni, ne úgy, ahogy azt azt iskolában megmondták, hogy hogyan gondolkodj. Ha kicsit beleéled magad, akkor rá fogsz jönni, hogy mi miért történik.
2020. júl. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Te pénzügyesként tényleg ennyire egyszerű vagy?
2020. júl. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!