Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Cápak között című műsorban...

A Cápak között című műsorban Fehér Gyula hogyan számolta ki a cégek értékét?

Figyelt kérdés
Mindig abból indult ki, hogy kértek x összeget x részesedésért cserébe, ő ezekkel az adatokkal kiszámolta, hogy az adott vállalkozást mire értékelték a vállalkozók. Ez a számolási folyamat nem tiszta nekem. Tudna valaki segíteni? Előre is köszönöm!

2020. júl. 21. 00:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Sima százalékszámítás. Amikor azt mondja valaki, hogy kér 10milliót 20% tulajdonrészért, akkor azt úgy veszi, hogy a 20%=10millió, vagyis 100%=50millió.
2020. júl. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
#1: Nem mindig eszerint számol. Illetve a módszer az biztosan ez, de más értékeket mond. Adót, jutalékot, extra költséget, valamit még hozzászámol.
2020. júl. 21. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves utolsó! Nem tudod, hogy ezejet az adatokat hogyan illeszti be a számolasba?
2020. júl. 21. 09:57
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
Nem...Próbáltam most megkeresni konkrét részletet ami alapján bemutathattam volna a lepontozóknak, de már nem érhetőek el szabadon a részek.
2020. júl. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én felpontoztalak, nem értem, ki és miért pontozott le? Hol volt ez a számítás? Az oldal honlapján?
2020. júl. 21. 10:10
 6/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat! A műsor honlapján?
2020. júl. 21. 10:11
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
Nem, a videóban kerestem volna ki azt a részletet.
2020. júl. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
7# Ez engem is érdekelne. A műsort Sbaráton eléred, ott visszanézhetőek a részek.
2020. aug. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyszerű a számítása, amiben lát lehetőséget azt a fentebb leírt százalékszámítással számolja ki:

kért összeg/felajánlott % * 100 = cég értéke


Amiben nem lát lehetőséget ott pedig figyelembe veszi már azt is, hogy 20%-ot hozzon neki a befektetett összeg évente, ez azt jelenti, hogy 5 év alatt visszakapja a teljes befektetését:

kért összeg/felajánlott % * 100 *5 = cég értéke


Az 5X-es szorzás miatt jobban odalehet mondani, hogy TÚLÉRTÉKELTED A CÉGET... és adjál a felajánlott 5% helyett 40%-ot.

2020. szept. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Illetve van a harmadik módszer, ahol az éves adózott eredményt szorozza be 5-el, ez a profitalapú értékmeghatározás, de ezt 10-ből max. 1-er használja, mikor érdekli a dolog, de a többiekkel nem akar versenyezni.
2020. szept. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!