Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldi részvény vásárlás?

Külföldi részvény vásárlás?

Figyelt kérdés

Hogyan érdemes nem magyar tőzsdén kereskedni? Nyissak erre egy külön számlát, ahol alacsony a jutalék? Ahol én vagyok, ott egy pl egy xetra-n jegyzett cég részvényét ha megvenném, akkor hatalmas jutalékot számolnak fel. Érdemes nyitni erre egy külön számlát? Ha igen, akkor mit javasoltok?

Az adózása ennek hogy megy? Ugyanúgy csak szja, vagy az osztalékhoz hasonlóan mindkét államban adóköteles, így kétszer fizetek?



2020. júl. 22. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha ezeket itt kell megkerdezned, nem biztos hogy konkret kulfoldi cegek papirjaival kellene kereskedned.
2020. júl. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha a kérdésre nem tudsz válaszolni, nem biztos, hogy tanácsot kellene adnod a témában.
2020. júl. 23. 16:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Hidd el, ez a legjobb amit erre a kérdésre lehet írni.
2020. júl. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem inkább ne játszd az eszed
2020. júl. 24. 13:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyitni kell egy számlát valamelyik brókercégnél, javaslom valamelyik magyart. Meg kell nézni a költségeket, mennyi a számlavezetési díj, mit számolnak fel, stb. Ugyan 2019-es, de nagyjából most is hasonló a helyzet, így ez alapján tájékozódhatsz:

[link]


Én a táblázat alapján az elsőt javaslom. Nincs számlavezetési díj, és inaktivitási díj (ha nem kereskedsz rendszeresen, és már hónapok óta csak pihenteted a pénzed a számlán, sok helyen ezt is felszámítanak).

Maga a számlanyitás nagyon egyszerű, online megtehető. Van magyar ügyfélszolgálat, így segítenek is. A felület kb olyan, mint egy netbank. Van egy számlaszám, arra utalhatsz pénzt, aztén elkezdhetsz kerskedni. Amerikai tőzsdéről dollárban tudsz részvényt venni, ehhez a felületen van lehetőség kb. középárfolyamon (plusz minimális tranzakciódíj) váltani a feltöltött (ráutalt) forintodból.

Én most ilyenbe nem mernék belevágni. Lehet sokat nyersz vele, de lehet egyik pillanatról a másikra elbuksz mindent, ha összeomlanak az árfolyamok. Nem a normális időket éljük. Ha mégis, akkor javaslom az ismertebb, biztos alapokon álló nagy cégeket vagy a tőzsdeindexeket. És annyi pénzt beletenni, amit nem sajálsz, és nem akarod majd fél év múlva kivenni.

Adózás: 15% szja a nyereségből, vagy nyitsz tbsz-t, és 5 év után nincs adó. Adózás természetesen egyszer van, abban az országban, ahol élsz.

[link]

2020. júl. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!