Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Érdemes már...

Mit csináljak? Érdemes már most beadnom a kérelmet vagy csak később?

Figyelt kérdés

07.13-án álláskeresési járadékot igényeltem. A napokban meg is kaptam a papírt, hogy megkapom 72 napig és nyilván ugye az összeget. De közben 07.17-én dolgozni kezdtem 6 órás bejelentéssel. Internetes oldalakon olvastam, hogy kérhetem a fennmaradó időre a pénz 80%-át. De ez külön ügyintézéssel jár. Van ahol nem írta, hogy mennyi időn belül kell kérvényezni, van ahol 30 napot írt, van ahol pedig semmit. Mikor kéne elindítanom az ügyintézést? Érdemes megvárnom a hónap elejét? Mert elvileg 13-17-ig kötelességük kifizetni a pénzt. Illetve ha mégsem kérném a maradékot akkor van-e valami kötelezettségem a munkaügyi központ felé?

A segítséget előre is köszönöm!



2020. júl. 25. 17:11
A kérdező szavazást indított:
Indítsam el az ügyintézést minél hamarabb
Várjam meg amíg azt a kevés pénzt elutalják
Ne is igényeljem meg, mert nincs értelme
Raboljak inkább bankot, úgyis maszkban lehet csak bemenni
5 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
Ami jár az jár, nem fogják elvenni. Ami viszont nem jár, azaz jogosulatlanul kaptál juttatást (mert nem, vagy késedelmesen jelentetted be a változást), azt vissza kell fizetned. Azért célszerű minél hamarabb jelezni bármilyen dolgot ami befolyásolja az addigi juttatást, hogy ha már nem járna akkor ne utalják feleslegesen. Minél később szólsz annál több pénzt fogsz jogosulatlanul kapni (mert napra számolva adják), annál később derül ki hogy nem áll fenn a jogosultságod, és el kell indítani egy másik eljárást, amivel majd külön megállapítják ezeket, és az eredményét, hogy fizesd vissza.
2020. júl. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez a hivatalos:


"Abban az esetben, ha az álláskeresési járadékban részesülő álláskereső a járadék folyósítási

idejének kimerítését megelőzően határozatlan időtartamú teljes vagy legalább napi négy óra

munkaidejű részmunkaidős munkaviszonyt létesít, akkor kérelmére a folyósítási időből még

fennmaradó időtartamra járó juttatás meghatározott mértékét egy összegben ki kell fizetni a

folyósítási idő letelte után, amennyiben a munkaviszony folyamatosan fennáll. A kérelmet az

álláskeresési járadék folyósítási idejének lejártát követő 30 napon belül kell benyújtani, a

juttatást a kérelem benyújtásától számított két hónapon belül kell kifizetni.

• Ha az álláskeresési járadékban részesülő személy az álláskeresési járadék folyósítási

idejének kimerítését megelőzően nem a lakó- vagy tartózkodási helyén létesít határozatlan

időtartamú teljes, vagy legalább napi négy óra munkaidejű részmunkaidős munkaviszonyt, az

előző pontban részletezett mértékű juttatást a részére – kérelmére – egy összegben a kereső

tevékenységre vonatkozó bejelentési kötelezettség teljesítését követő legközelebbi számfejtés

alkalmával kell kifizetni.

Az egy összegben kifizetendő juttatás mértéke a még hátralévő időtartamra járó juttatás összegének

80 százaléka. Nem igényelhető a juttatás, ha az álláskereső az álláskeresési járadék folyósítása alatt

ugyanazzal a munkaadóval létesít munkaviszonyt, amellyel az álláskeresési járadék megállapítását

megelőzően utoljára munkaviszonyban állt. "



KIEMELEM:

A kérelmet az

álláskeresési járadék folyósítási idejének lejártát követő 30 napon belül kell benyújtani...


Neked 2020. 07. 16-ig jár az ellátás. Innentől van 30 napod, hogy igényeld az igénybe nem vett rész 80 %-át egy összegben kifizetni, ha a fenti feltételeknek megfelel a mostani foglalkoztatásod.

2020. júl. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

" Illetve ha mégsem kérném a maradékot akkor van-e valami kötelezettségem a munkaügyi központ felé?"


Igen, a mostani foglalkoztatásodat be kell jelentened, hogy ne folyósítsák jogosulatlanul arra az időre az ellátást.


A megmaradt ellátás 80 %-ának kérése független attól, hogy fizettek már ellátást vagy sem. Ami jár, azt megkapod. Azért, hogy ne veszítsd el a 80 %-os történetet, időben (30 napon belül) intézkedj, mert egyébként lemaradsz róla.

2020. júl. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

És ezt hogy kell igényelni? Ugyanebben a cipőben járok. Nekem július 12-én ért véget az ellátás, augusztus 3-ig járt volna a járadék, de július 13-átol dolgozom, és ezt be is jelentettem elektronikusan.

A határozat is megjott, hogy július 12-ig járt az álláskeresési járadék.


Július 13 es augusztus 3 közötti időszakra járó 80 % nekem is jár, de ezt hol és hogyan kell igényelni? Ezt nem írja a hatarozat.


Köszönöm szépen ha valaki tud ebben segíteni.

2020. júl. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ügyintézéshez szükséges dokumentumok, okmányok:

• Kérelem

• Munkáltatói igazolás

• Munkaszerződés


Az álláskeresési járadékban részesült személy a járadék megszüntetésétől a folyósítási időből még fennmaradó időtartamig (az álláskeresési járadék kimerítéséig) folyamatosan munkaviszonyban álljon és ezt a munkáltató igazolja (a határozatlan időre szóló munkaszerződést be kell mutatni).


Alapból a kérelem "kockás papíron" is benyújtható és csatolni kell hozzá a fenti iratokat.


A lakóhelyed szerint illetékes kormányhivatalban érdeklődd meg, hogy van-e nekik formanyomtatványuk hozzá és még milyen kívánságuk van azon kívül. :)

2020. júl. 31. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen! 😊
2020. júl. 31. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!