Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munka törvénykönyvében ezt...

Munka törvénykönyvében ezt hol találom meg, hanyadik oldal hanyadik paragrafus, tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Én írtam ki azt a +2 napos szabadságos kérdést, ami gyerek születése esetén jár. Keresem azt a paragrafust ahol a munka törvénykönyve arról ír, hogy a baba születése után +2 nap illeti a munkavállalót, és nem időarányosan, hanem ha decemberben születik akkor is két nap jár.

Az orruk alá akarom nyomni, kinyomtatva de nem egy cikket, blogot. Hanem pontosan az idézetet ahol erről a munka törvénykönyve ír.


Azt látom, hogy írják, hogy jár a +2 nap gyermek születése esetén. Ezt a munkáltatóm is tudja. De az időarányosságról hadoválnak.

Van ennek egy pontos megfogalmazása ami engem igazol?


Nagyon sokat jelentene nekem.


2020. aug. 7. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Erről a munka törvénykönyve nem ír így szó szerint.
2020. aug. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

118 szól a pótszabiról; és a 121 arról, hogy arányosítani csak év közben kezdődő vagy megszűnő mviszony esetén kell.


Tehát egy esetben nem jár a két teljes nap, ha év közben léptél be. Akkor össze kell adni az összes alap és pótszabidat, benne a gyerekre járó két napot is, és így arányosítani.

Pl 32 éves vagy, beléptél július 1-én.

Jár 20 nap alap, 3 nap életkor szerinti pótszabi, ez 223. Belépéstől arányosan jár 12 nap. HA decemberben születik egy gyermek, akkor csak egy napod lesz pluszban, mert (20+3+2)/365/184 az 13 nap.

HA egész évben itt dolgoztál, akkor viszont nem arányosíthatják.

2020. aug. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
"Hanyadik oldal" ááááááááá bzdmeg áááááÁÁááÁáÁÁÁÁÁÁ!!!!
2020. aug. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Találtam egy pdf fájlt azért kértem oldalt. Mert ott 70-72 között volt

Hát akkor nem tudom hogy verem a fejükben

2020. aug. 8. 08:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Egész évben ott dolgoztál?
2020. aug. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, itt évek óta.
2020. aug. 8. 15:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor az két nap. Hivatkozz a 121-re.
2020. aug. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!