Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy osztjátok be a pénzt?...

Hogy osztjátok be a pénzt? Gyakorlatias tanácsok érdekelnének.

Figyelt kérdés
Nem konkrét összegekkel csak tippek tanàcsok szintjén. Akinek hasonlóan nem megy jól hátha tudunk segíteni egymásnak ötletekkel.pl én nem szerettem a Pennyt de mióta ott vásárolok alap dolgokat jóval olcsóbban jövök ki,előtte Tescoba jártam.
2020. aug. 18. 09:31
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
47%
A nagyobb bevásárlást a Metro-ban bonyolítjuk. Általában egy hónapra előre megvásárolunk mindent amit lehet.
2020. aug. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
75%
Az csinálja jól, aki először kifizeti a rezsit, egyéb kötelezettségeket (hitel, albérlet, stb), félreteszi a havi megtakarítást és csak a maradék bevételt osztja be a hónap végéig. Én mindig megnézem az árakat, amikor vásárolok. Ha valami úgy olcsóbb, ha többet, vagy nagyobb kiszerelést veszek, akkor erre is figyelek. Nem, vagy csak ritkán veszek készételeket, mindig főzök. Számtalan praktikát használok a konyhában, pl mindig van a fagyasztómban olyan alapanyag, amit akkor vásárolok nagyobb tételben, amikor olcsóbban hozzájutok. Nem veszek pl szeletelt felvágottakat, szeletelt sajtokat, mert azok mindig sokkal drágábbak, mintha én szeletelném fel. Saláta mixeket sem vásárolok, magam állítom össze a zöldségestől vett salátákból. Nem úgy vagyok spórolós, hogy mindent megvonok magunktól, hanem úgy, hogy nagyon is megnézem, mit hol, mikor lehet megvenni jó áron. Nem érdekelnek a márkás ruhák, márkás cipők, de a minőség igen.
2020. aug. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
76%

Amikor nagyon ki kellett számolnom, akkor minden hó elején felírtam a fix költségeket (rezsi, bérlet, tisztítószerek, stb.). Azt levontam a fizetésemből. Így megmaradt, hogy mennyiből gazdálkodhatok. Aminek egy része kajára megy el, másik része a szabadon felhasználható.

Ha írásban vezeted, akkor sokkal könnyebb átlátni és tudni, hogy mennyit költhetsz, és nem elkölteni felesleges dolgokra.

2020. aug. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
66%
Amúgy menutervet kell írni és szigoruan listával vasarolni. Kb felére csökken a kiadasod
2020. aug. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Írom a kiadásokat mindig,inkább csak irányadónak jó. A menüterv nem jött be ,épp az akciók miatt borult mindig ,meg a gyerek elég válogatós és nem eszik ha olyan a kaja.

Jobban kiszàmolom az adagokat korábban ha épp 2kg hus volt odatettem, most kimérem mennyi kell /fő és a többi megy fagyasztoba.

A gond az néha annyi a csekk,muszáj csúsztatni valamit ha enni is akarunk valamit. 😟

2020. aug. 18. 09:59
 6/48 anonim ***** válasza:
82%

1. A havi fix kiadásokat elsönek kifizetni vagy félretenni rá a pénzt.

2. Heti étrendet írni és csak azt venni, ami ahhoz kell.

3. Az egyéb szükséges dolgokat megvenni - alapkozmetika, tisztítószerek, egyebet nem.

4. A megmaradt pénzböl felépíteni egy tartalékot tartós élelmiszerekböl (tészta, rizs, liszt, cukor, olaj, stb - ami a családi étrendbe beleillik)

5. Figyelni az akciókat és ha valamilyen alapanyag (hús, zöldségféleg) tényleg kedvezö, akkor alkalmanként nagyobb mennyiséget venni, és adagonként elökészítve lefagyasztani.

6. Amikor fözöl, készíts dupla vagy háromszoros mennyiséget és adagonként fagyaszd le, akkor hónap végén vagy ha nincs idöd fözni, van mihez nyúlni, nem jut eszetekbe rendelni.

7. Sose vegyél félkész vagy készételeket, mert aránytalanul drágák, ahogy az alapporok, füszerkeverékek is.

8. Soha ne menj spontán vásárolni, a heti-hétheti egyszeri bevásárlással rengetegeet lehet spórolni.

2020. aug. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
76%
Én rendszeresen nézem a reklámújságokat, és azok alapján állítom össze a bevásárlólistát. Nagyjából már tudjuk, hogy melyik élelmiszert hol érdemes venni, pl. majonézt csak a lidl-ben, mert ott olcsó és finom, fűszereket csak a penny-ben mert ott jó a választék. Hónap elején megyünk "nagybevásárolni", utána már csak az apróságokat veszem innen-onnan. Mi a Lidl-t (útba esik munkából jövet), Penny-t (közel van hozzánk) szeretjük. Nagybevásárolni Tesco-ba vagy Auchanba megyünk.
2020. aug. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
85%

"A menüterv nem jött be ,épp az akciók miatt borult mindig ,meg a gyerek elég válogatós és nem eszik ha olyan a kaja."


A menüterv akkor jön be, ha egyrészt az akciókat is betervezed, és olyanokat tervezel, amit a gyerek is megeszik.


Ami meg a csúszást illeti, írtam az elözö válaszomban, hogy rendszeresen fögg nagyobb adagokat, amit le tudsz fagyasztani, akkor az ilyen szükebb idöszakot nagyon jól át lehet vele vészelni.


Meg nálunk a gyerekek kifejezetten élvezték, ha "mi van a fagyasztóban" nap volt - az ott lévö lefagysztott ételekböl azt választhattak, amire éppen kedvük volt aznap.

2020. aug. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
72%

A Metro még az Interspar is olcsóbb.


Érdemes minden költést vezetni egy appban, ahol látod, hogy mire megy el a pénz.


Érdemes a rokonokkal megbeszélni, hogy legyen továbbra is ajándékozás, de max 5k vagy ami neked tetszik.


Érdeme a bankiköltségeknek utána nézni és esetleg csomagot/bankot váltani.

2020. aug. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
100%

"A menüterv nem jött be ,épp az akciók miatt borult mindig ,meg a gyerek elég válogatós és nem eszik ha olyan a kaja."


Mondjuk logikusan ember olyat főz, amiről tudja, hoyg a gyerek is megeszi, így eleve nem kerul olyan a menüre, amit valaki nem eszik meg a családban.

Az akciós termékeket pedig tobbynire le lehet fagyasztani.

2020. aug. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!