Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi van/lesz a Tescóval?

Mi van/lesz a Tescóval?

Figyelt kérdés
Annyira le van amortizálódva hogy csuda. Üresek a polcok. Nincs egy pénztáros, kilométeresés sorok az ügyfélszolgálatnál, ahol egy nyugdíjas néni épp számítógépet tanulmányozza. Amióta ilyen káosz van, kerülöm én is...

2020. szept. 2. 06:26
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Én is ezt tapasztalom,nem tartozom a mai "kütyü" generécióhoz,de rákényszerültem az önkiszolgáló kassza használatára,mert konkrétan egy pénztáros sem volt!
2020. szept. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg pénzt spórolnak ezzel, hogy nincs vagy talán 1 pénztáros van.

Ez csak a költséghatékonyságról szól. Gondolj bele, volt eddig 40 pénztáros, abból maradt 5. Ezzel 35 ember bérért spórolják meg. Hogy emiatt utálja mindenki az egészet és meglátom, hogy még a polcok között is áll a sor, akkor inkább ledobom a kosarat és kimegyek

2020. szept. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
100%

A német diszkontáruházak megetették reggelire. A lengyel piacot már elhagyta a TESCO, a magyarról is pletykálták, hogy távozik de egyelőre karakán módon beleállt a fejlesztésekbe a hazai menedzsment. Most valami olyan vízió van, hogy 10 éven belül félig online félig fizikai áruházat akarnak belőle csinálni, szerintem ahol kiszállítanak ott sokkal jobb ajnálat még mindig, mint a Lidl/Aldi/Penny trió (már csak azért is, mert nem kell az áruházlátogatásra üzemanyagpénzt és időt pazarolni).

A spórolás meg nem teljesen igaz - amekkora forgalomra egy hipermarketet terveznek ott nem tétel néhány pénztáros bére - az emberhiány konstans ugyan, de inkább azért mert egy-két "kiskirály" áruházvezető nagyon a saját éves bónuszra hajt ahelyett, hogy a cég érdekeit nézné. Az éves bónusz meg ugye úgy fog összejönni, ha a költségeket minimalizálják a bevétel maximalizálás ellenében és ezt sokan kicsit túltolják, aztán csodálkoznak ha a vevő legközelebb már nem fog visszajönni.

2020. szept. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
"A német diszkontáruházak megetették reggelire." Ezzel azért vitatkoznék, még mindig a legnagyobb bevételű kisker. multi. Sőt a jelenlegi Teskó humánerőforrás még a jelenlegi forgalmat sem képeres kiszolgálni.
2020. szept. 3. 05:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!