Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A megyében a NAV miért délelőt...

A megyében a NAV miért délelőtt van nyitva főleg?

Figyelt kérdés

Tekintve, hogy az emberek jelentős része reggel 8 körül megy munkába, és ott van délután kb. 4-ig, irreális, hogy minden délelőtt nyitva van a NAV, dél körül meg bezár.

Tényleg nem tudom, így most mindenki emiatt vegyen ki szabadságot, ha valami indéznivalója van, például a vállalkozók, akiknek intéznivalójuk lehet, nem a lábukat lógatják általában délelőttönként.

Ha minden nap nyitva akarnak lenni, akkor legalább ne délelőtt, hanem nyissanak ki délután 3-4 körül és legyenek nyitva 7-ig, akkor az emberek is ráérnek. De azért fizessen adót az ember, amikor a pénzkeresési idejét kell feláldoznia, hogy oda menjen.

elmondaná valaki, mi ebben a logika?


2020. szept. 10. 14:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem könyvelőként elég sok ügyem van a NAV-val. Azokat én munkaidőmben szeretném intézni és nem este 6-7-8 körül. És rajtam kívül igen sokan vannak még így. Egyébként nem nagyon van olyan kormányablak, nav ügyfélszolgálat vagy bármi, ami egy héten legalább egyszer ne legyen délutános nyitvatartással.
2020. szept. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Nekik is 8-tól 4-ig van a munkaidejük.
2020. szept. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

1. Legalább egyzer... ha legalább fele-fele lenne az eloszlás. De minden egyes nap délelőtt minek? Lehetne délután is, nem csak egyzer


2. Ha mindenkinek 8-től 4-ig van munkaideje, akkor senki soha nem tud találkozni senkivel, mert mindenki akkor dologzik.

2020. szept. 10. 16:21
 4/19 anonim ***** válasza:
Meg fogsz lepődni, de sokaknak jobb a délelőtti ügyintézés, mivel munkájuk miatt munkaidőben intéznek ügyeket. Folyamatosan monitorozva van az ügyfélforgalom, ha kihasználatlan lenne a délelőtti idősáv, akkor nem lennének nyitva. És miért akarnád, hogy heti 2-3 alkalommal is nyitva legyen délután? Ilyen gyakran mennél oda?
2020. szept. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Persze, hogy délelőtt mennek az emberek és nagy a forgalom, ha máskor nincs nyitva.

Munkájuk miatt munkaidőben intéznek ügyeket? Tehát alig van valaki, akinek magának kellene intéznie az adóügyeit? Ez azért meglep. És munkaidőban pont azt akarja a főnök, hogy a beosztottja a navban sasszézzon?

Nem mennék oda gyakran, de néha úgy adódik, akkor meg nem ártana, ha délután lenne nyitva.

2020. szept. 10. 16:39
 6/19 anonim ***** válasza:
A NAV nem csak a magánemberek ügyeivel foglalkozik, hanem vállalatokkal is, akik rendszerint a megszokott 8-4-es idősávban végzik a munkájukat, ezért érthető, hogy a NAV-nak is akkor kell elérhetőnek lennie. A magánemberek, akiknek mondjuk ötévente egyszer be kell menniük valami ügyintézésre, egyszerűbben megoldják, hogy elkéredzkednek a munkából, minthogy teljes vállalatok működését kelljen átszervezni amiatt, mert a NAV mondjuk nincs nyitva délelőttönként...
2020. szept. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Vagy még egyszerűbb lenne, ha nyitva lenne akkor is, amikor magánemberek is ráérnek. Miért nem csinálnak külön navot a magánembereknek? Őnekik kell a pénzünk, de nem hogy nem jönnek el érte, még nekünk kell alkalmazkodni, hogy a pénzünktől adó formájában meg tudjunk szabadulni.

Ha nem variálnák állandóana dolgokat, megszűnik az ehó, meg most nyáron is hiába volt 30 csekkem, helyette újak kellenek, akkor nekem se kellene odajárnom félévente

2020. szept. 10. 17:07
 8/19 anonim ***** válasza:
Csekket lehet neten is igényelni, még a fotelból sem kell kikelni hozzá. Egyébként mint írták többen is, van délutáni nyitvatartás, tessék akkor menni és nem kell elkéretőzni melóból.
2020. szept. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Csekket neten hol lehet igényelni, le tudnád írni? Az az ügyfélkapu is egy katasztrófa, régen könnyebben kezelhető volt. Ja, nekem már semmi se jó. :D
2020. szept. 10. 19:18
 10/19 anonim ***** válasza:
Csekk nyomtatvány, ánykból beküldheted.
2020. szept. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!