Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A tősdénél,hogy működik a...

A tősdénél,hogy működik a következő dolog (tovább lent)?

Figyelt kérdés

Egy adott papir értéke akkor kezd zuhanni, vesziteni az értékéből amikor mindenki eladja, megakar szabadulni tőle. Ok.De,hogy lehet,az,hogy meg is veszik. Mert van "A" aki elakarja adni a részvényeit viszont főleg a mai vilagban az információ gyorsan terjed,szóval miért veszik meg "A"-tól a részvényt, mert ok,hogy ő elakarja adni de arra vásárló is kell legyen,nem?

Kérlek javitsatok ki ha valamit rosszul értelmeztem,nem vagyok egyáltalán jártas a tőzsde terén.

Köszönöm !



2020. szept. 10. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű a dolog. A vásárló és a vevő nem közvetlen egymás között bonyolítják le az adásvételt, hanem van egy ajánlati könyv, amelyben össze van gyűjtve az összes eladási és vételi ajánlat a kereskedők által. Például:

Eladói oldal:

10db 1001ft

500db 1000ft

30db 999ft


Vételi oldal:

50db 1002ft

400db 1001ft

10db 999ft


Ilyenkor összepárosítják az ajánlatokat, látható, hogy adott célértéken lesz olyan ajánlat, ami teljesül, és lesz olyan ami nem. Amelyik már nem tud teljesülni, az az érték lesz az adott részvény árfolyama.

2020. szept. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Épp attól esik, hogy kevesebben akarnak venni azon az árszinten venni, mint eladni, ezért az eladók egyre olcsóbban teszik be a könyvbe, amíg a másik oldal meg nem veszi.
2020. szept. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mert nem az információ alapján kereskedünk, azért. Jó eséllyel lehet beszálló egy nekem kedvező időtávra, ami másnak nem kell.

... vagy lehet short pozíció zárás is.

2020. szept. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!