Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Odaadjuk most a fiunknak amit...

Odaadjuk most a fiunknak amit gyűjtöttünk külön neki 3 millió forintot egyetemre + még fizetnénk az albérleti szobáját amíg tanul? Mindjárt 20 éves lesz.

Figyelt kérdés

Felvették államira, tehát nem tandíjra értettem hogy gyűjtöttünk neki, hanem mint utazás, élelmiszer, egyéb kiadások fedezésére való pénz, hogy most már ne kelljen külön erre költeni vagy havonta adogatni. Ez mellett megmondtuk neki, hogy fizetjük az albérleti szobáját rezsivel együtt amíg tanul, persze úgy ha nem csúszik 2-3 évet.


A lényeg hogy szeretnénk elengedni a kezét, ezt a pénzt odaadnánk neki és onnantól nem jönne hozzánk, hogy kell pénz ruhára, jogsira, nyelvvizsgára, bulira, telefonra, nyáron utazásra, fesztiválra, stb. Ezt ossza be magának az egyéb kiadásaira, amíg diák. De ha egyszer jönne, hogy elköltötte ezt a pénzt diákként, akkor nem adnánk neki többet (csak az albérletre valót, amíg a suliba jár.) Ezen kívül annyit dolgozik évközben vagy nyáron diákmunkában amennyit csak szeretne, ha a pénzt meg szeretné nagyjából őrizni vagy azt akarja sokkal lassabban fogyjon. Bár mondtuk neki, hogy ne a tanulás rovására dolgozzon, ha akar majd. Nem buta gyerek, mi is szerintem jól bánunk a pénzzel, ő is ezt látta tőlünk, neki is van megspórolt pénze párszázezer forint (eddig két nyáron diákmunkázott).


2020. szept. 11. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem tartana ki neki 3-4 évig még akkor sem, ha nem kell fizetnie a lakhatásért. Könnyen elszalad a ló.

Én inkább havi fix összegben adagolnám neki, hogy tanulja meg hónapról hónapra beosztani, mint egy fizetést.

2020. szept. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek az elsővel, fizessétek a 3millábol a lakhatást, ruhát ilyeneket. Aztán ha befejezi a sulit adjátok neki a maradékot, akkor már több tapasztalata lesz.
2020. szept. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Értem. Még erre gondoltam, hogy így megtanulna bánni a nagyobb pénzzel is. Egyszer neki is lesz nem csak 3 millió forintja, de remélhetőleg sokkal több is (és most nem örökségre gondolok, hanem amit ő keres magának).


De erre is gondoltunk, hogy lehet az ember máshogy bánik azzal a pénzzel, amit ajándékba kapott, mint amit ő maga keresett meg. Tehát félek ezt tényleg jobban elpazarolná, mintha ő kereste volna meg ezt a pénzt munkával. A "könnyen jött..." mondás ugye.


És nem bánnánk, ha azért valamennyit dolgozna is, akár csak nyaranta 1 hónapot.

2020. szept. 11. 13:42
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem sem egyösszegben adjátok oda neki. Inkább havi leosztás legyen bizonyos összegig. Pár milliót sajnos nagyon gyorsan szét lehet tapsikolni, utána meg bánat lenne.

Jól gondoljátok, megtanulta, hogyan kell bánni a pénzzel, deazt is meg kell tanulnia, hogy nincs ingyen ölünkbe pottyant pénz, ennek a pénznek célja van és ki kell tartania a suli végéig :).

Adagoljátok neki ésszerű összegekben havi bontásban.

2020. szept. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Furcsa lesz, de én azt csinálnám, hogy mondanám neki, hogy vegye fel a diákhitelt.

Havi 70ezer forint 2% kamatra, az 5 év alatt 3,5millió forint.

Ha akarja feléli, ha akarja félre is tud tenni belőle.


A mostani 3 milliót beraknám állampapírba 5% kamatra, így a diákhitel fedezete meglesz 5 év múlva, amikor befejezi az iskolát.

2020. szept. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Biztosan szeretitek a gyermeket! De! Ne pénzt adjatok neki, hanem tanítsátok meg az életrevalóságra.


Ne pénzt adjatok neki, hanem tanítsátok meg, hogyan szerezhet pénzt, milyen munkákkal, mennyi tanulással, stb.


Tanítsátok meg az érték vezérelt életre.

2020. szept. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kapja meg csak egy reszet eloszor. Peldaul 700 ezer forintot. Ez a tanev 10 honapja alatt havi 70 ezer, amibol kenyelmesen ki lehet jonni ha a lakhatas mar fizetve van. Persze ez nem sok penz, de szukolkodnie sem kell majd, igy megtanulja beosztani a penz, es amikor megkapja a maradek osszeget, tudni fogja hogy milyen eletszinvonalat tud realisan fedezni belole.
2020. szept. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezutan remelhetoleg a maradekbol is fog majd tudni felretenni, plusz ott lesz a nyari munka, az osztondijak. Egy szep kezdotokeje lehet az egyetem elvegzesenek utanra, es penzugyileg is tudatosabb lesz az atlagnal (remelhetoleg).
2020. szept. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is csak havi "zsebpénzként" adjátok oda. Bár én nem ismerem a fiatokat, de akinek nincs tapasztalata a pénzzel, nem fogja tudni jól beosztani és hamar el fogja költeni.

A bankok kínálatával nem vagyok annyira képben, de ha van olyan mondjuk, hogy nyitsz neki egy számlát, rárakod az összes pénzt, de annak minden hónapban csak egy bizonyos részét veheti ki, az mondjuk tök jó lenne.


Szerintem csak egy lesz tudatosabb költekező, nem úgy, ha mindjárt hozzávágtok 3 milliót.

Akik lottóötöst nyernek, azok is hamar elherdálják a nyereményt, mert fogalmuk sincs, mihez kezdjenek vele, olyan soknak tűnek.

Nekem 20-on évesként a 3 milla ugyanolyan soknak tűnik (jó lenne ennyi pénzt látni egyszerre :D)

2020. szept. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En 300 ezret kaptam mikor 18 lettem, es sajnos elkoltottem minden hulyesegre. Meki napi ketszer, buli belepok. Nrm volt semmi amit fel tudtam volna mutatni hogy na ide vagy oda ment el a penz. Pl ruha vagy telefon barmi. Ezen kivul mindent fizettek a szuleim, ezt a 300 ezret azert kaptam hogyha elfogyna a heti penzem vagy barmi vagy hirtelen nagyobb kiadas er akkor tudjak mibol fizetni. Szoval tenyleg ehhez a penzhez nem kellett volna nyulnom. Mar banom..
2020. szept. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!