Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha online vásárlásnál elirják...

Zolika3387 kérdése:

Ha online vásárlásnál elirják a számlát, akkor utólag köteles vagyok kifizetni a különbözetet?

Figyelt kérdés

Vettünk egy kávéfőző gépet egy hete. Nem kaptunk róla se visszaigazolő e-mailt, se számlát. Egyedül a GLS-től jött egy e-mail, hogy szállítják a csomagot, azonban az árnál egy 0-val kevesebb volt...

Azóta küldtek e-mailt, hogy küldjük el a különbözetet egy számlára...


Ilyenkor köteles vagyok kifizetni azt az összeget vagy nem?

Köszi az értelmes válaszokat! :)



2020. szept. 21. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen köteles vagy.
2020. szept. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Vagy elállsz a vásárlástól, és visszaküldöd saját költségen.
2020. szept. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azthittem hogy ez annak a felelőssége, aki eirta az árat...
2020. szept. 21. 17:19
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. szept. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Ki kell. Nekem a mekiben volt ilyen esetem, rossz szendvicset ütött fel, kifizettem, majd utana észrevette, hívta a vezetőt, sztornózták és felütötték rendesen. Az amit kértem 30 Ft-al drágább volt mint amit kifizettem. Elkérték a 30 Ft-ot. Kifizettem.


Abban az esetben nem kell kifizetned, ha a honlapon eleve a hibás ár volt kint és te erre adtad le a rendelést, a bolt pedig a hibás ár ellenére leszállította. Minden más esetben jogos a követelésük.

2020. szept. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Te a websopban jelzett ár alapján rendelted meg, elküldted a rendelést, elfogadtad a vásárlási feltételeket.

Bárki hibázhat. Hihetetlen, hogy van, aki ilyenen akar nyerészkedni.

2020. szept. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem nyerészkedni akarok... csak gyanús volt hogy egy számlát nem kaptam róla, aztán meg irt egy random ember, fogalmam sem volt hogy bármi köze lenne e a céghez, hogy utaljam at a pénzt egy számlára...
2020. szept. 21. 18:04
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
De ugye ha egy 0-val többet fizettetett volna ki a futár, akkor tiltakoztál volna? Akkor megkerested volna a webshopot, hogy adják oda a különbözetet? Átvetted volna úgy egyáltalán a csomagot?
2020. szept. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!