Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit csináljak,ha nem akarják...

Mit csináljak,ha nem akarják megkeresni a külföldről érkező levelem postán?

Figyelt kérdés
Múlt héten kaptam smsben értesítőt,de véletlenül kitöröltem az smst amiben volt valami sorszám,amivel meg tudják keresni a csomagomat.Pénteken az ott dolgozó fiatal lánynak megadtam a számom és a nevem,mondta,hogy ma (hétfőn)meg fogják keresni,de szerintem elfelejtették,vagy nem is akartak vele foglalkozni.Elő keresett néhány papírt amin fel volt jegyezve,hogy kinek,mikor adtak ki értesítőt,és én valamiért nem voltam rajta??Máskor csak mondtam a nevem és a nevem kezdőbetűjével ellátott dobozban turkált a nő,és megkereste a csomagomat.Illetve volt egy rendelésem amerikából,aminek legkésőbb májusra meg kellett volna jönnie,de az is lóg a levegőben valahol az országban.Mit csináljak,hogy tényleg elkezdjenek ezzel foglalkozni? Drága volt ahhoz a csomag,hogy elengedjem.Hónapokig tart a vámolás?

2020. szept. 21. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

nyomonkövetési számod van? nem az smsből, hanem a feladótól


amúgy tapasztalatom szerint: megmondod a hölgynek a pultnál, hogy te most akkor megvárod, amíg meglesz a csomag....leghosszabb idő 48 perc volt, mire meglett a pakkom...bónuszként még másik 8 is...

2020. szept. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Wishrol rendeltem par ezer forintert,nincs nyomon kovetesi szama. Amit aprilisban rendeltem csomag annak volt,de szerintem mar elevult,mivel majus9re irtak ki,hogy meg kellene erkeznie. Annyit tudok,hogy az orszagban van a csomagom. Beszeltem az oldallal,ahonnan rendeltem es visszateritest kertem.
2020. szept. 22. 06:24
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Csomagszám nem évül el, de az áprilisi cuccod már rég vossza lett küldve
2020. szept. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az nem csomag, hanem nemzetközi levél. Egy másik kérdésnél is írt a kérdező, ott kiderült, hogy ha beérkezik az országba, akkor is kapsz egy sms-t. Ugyanolyat, mint amit amikor postán átveheted. Lehet még te is csak a beérkezési sms-t kaptad meg, azért nincs a postán és nem talált a listában.


Különben sokat meg nem csinálhatsz. Sima nemzetközi küldemény. Ez ugyanolyan, mint belföldön a sima levél. Elveszik, ellopják kutya nem foglalkozik vele. Ezt a küldeményt sms bemutatásával lehet átvenni, miután átvetted, kérik, hogy töröld ki. Ergo még te kerültél hátrányba, h meg sincs az sms.


Ha meg is lenne az azonosítószáma, sem érnél el vele sokat. Wishről rendelgetek én is, ajánlott nemzetközi levélként kaptam egy maszkot. Ajánlott, vagyis ugyanaz a jelentése, mint belföldön. Nyomon lehet követni. Ez magyarban mégsem annyira működik, ugyanis basznak felrögzíteni bármit is. Több küldeményemnél is igaz. Rögzítés hiányában, úgy sem látna semmit a rendszer.


Amit még el tudok képzelni az amcsi küldeménnyel kapcsolatban, hogy rossz postára ment, tévesen kézbesítik, ha téves postára ment visszaküldik a feladónak nem továbbítják a jó postára, lehet a feladó hiányosan töltötte ki a címzett részt és visszaküldik. Útközben megsérült a címzés, olvashatatlan, visszaküldik.

2020. szept. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen. Vegul ujra elkuldtek nekem smsben az ertesitot :) a nyomonkovetessel probalkoztam de amit adtak nekem aprilisban informacio azt nem tudjak lekovetni,mert valamiert rossz a kod vagy nem tudom...hivatalos oldalukon van,hogy kiszallitottak az orszagba,csak a magyar posta valamiert nem foglalkozik vele. Atvenni nem vehettek at hisz arrol semmi infot nem kaptam 😔
2020. szept. 22. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!