Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nagyon sok külföldről érkező...

Nagyon sok külföldről érkező levelem eltűnt már, és sok esetben volt olyan is,hogy vásároltak tőlem Magyarországon belül,és nem érkezett meg a sima levél a feladóhoz, pedig becsülettel feladtam,már másnap Hol tudok ez ügyben panasszal élni?

Figyelt kérdés

Ráköteleztek ezzel arra,hogy csak ajánlott levelet merjek feladni,de így sok ember nem vásárol a magas postaköltség miatt, így elesek a vásárlások nagy mennyiségétől.

Hogy létezik ilyen,hogy a 21. században egyszerűen fogják magukat a levelek és eltűnnek?Nem egy, nem is kettő, hanem már jó pár db különböző emberektől.

Még külföldről érkező ajánlott levél is felszívódott, aminek kapcsán írtam mind a két postának, Magyarnak is , Németnek is..azt monták 30 napon belül választ adnak..a mai napig várom.

Nem egyszerű levelek voltak, hanem e-bayes vásárlások, megbízható eladóktól, akiknek nem voltak negatív értékeléseik.

Mivel fizettem a termékekért, nyilván kinél másnál kopogtat ilyenkor a vevő, mint az eladónál aki feladja. Ők szívták meg,olyan miatt amit nem érdemeltek volna. 100%-ban biztos vagyok benne,hogy feladták a levelet, mert a többi megérkezett tőlük..de nyílván ilyenkor ha nem kap semmit az ember.. a pénzét visszakéri.Természetesen az eladók részéről, joggal tiltás lett a dologból, amiért nem is haragszom. Én is kiakadtam, amikor feladtam a levelet,de nem kapta meg az illető,és vissza kellett fizetni. Ám ez jogos a vevő részéről.

Hol, vagy miképp tudok panasszal élni,hogy nézzenek már valaki körmére a postai dolgokat illetően?

Tudom azt is,hogy az itteni postások nagyon kíváncsiak, mert megkértem már egy barátomat,hogy küldjn nekem levelet egy másik városból..Bevonalkázta a borítékot,és mire ideért kinyitották,és újra leragasztották, tisztán látszott. Vádaskodni nem akarok...de mit tudok tenni,ha itt az én közelemben tüntetik el a nekem érkező küldeményeket?

Már volt olyan is,hogy megkérdezték, miértjön nekem ennyi levél külföldről.


2020. szept. 29. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:

nem tudsz mást csinálni, mint ajánlottan feladni. azt naplózzák, ha eltűnik, a posta kifizeti. nagy szívás, az biztos.

a csomagautomatát próbáltad már? viszonylag korrekt az ára a postai - nehéz - levelekhez képest

2020. szept. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A posta semmilyen felelősséget nem vállal a sima levélekért. Azt se tudod bizonyítani, hogy feladtad. Szóval minden esetben könyvelt küldeményként kell feladni. Ha csak ilyen 1-2000 Ft-os mütyűröket árulsz, akkor persze, hogy nem éri meg. A csomagautoma az jó ötlet, csak az meg nincs minden bokorban.
2020. szept. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!