Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek több borravalót...

Szerintetek több borravalót kellett volna adnom?

Figyelt kérdés
A minap voltunk a barátommal egy átlagos étterembe, én fizettem, 5950- ft volt a számla, én mondtam a pincérnek, hogy 6000- ből kérek. Erre lehordott a haverom, hogy ez mekkora bunkóság, mert 10%- kell. Nem értem, borravaló végülis nem kötelező, az étel árát megfizettem, sosem szoktam több százas borravalót adni sehol sem. És szerintem ez nem is bunkóság...
2010. aug. 7. 18:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

Hát, azért egy étteremben, ahol kiszolgálnak, illik 50 ft-nál többet adni. Én 6300-at adtam volna (és nem azért, mert pénzes vagyok, de ha étterembe megyek, akkor számolok ezzel). Persze, ha szar volt a kaja és a kiszolgálás, az más.

Amúgy nem kötelező, persze, de tényleg bunkóság kicsit.

2010. aug. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
jobb lett volna ha semmit se adsz
2010. aug. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

végülis ha csak 10 ember ad ennyit egy nap az is 500Ft neki..


Ettől függetlenül tényleg adhattál volna többet.:S

2010. aug. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Ez étteremtől függ, mert van ahol élből beleszámolják a kaja árba a borravalót.
2010. aug. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Vagy ne adj, vagy adj neki nem megalázó összeget. Ez az volt, én biztosan visszaadtam volna a helyében az 50 forintot.

Döntsd el, hogy vagy adsz borravalót, vagy nem. De ilyet nem illő csinálni, mert ezzel azt jelezted felé, hogy te adsz borravalót, de csak ennyit, mivel ennyit ért a munkája.


Persze, nem kötelező adni borravalót, de tudod vannak társadalmi gesztusok amik szerintem fontosak. A 90 éves néninek sem kötelező átadni a helyemet a buszon, mégis megteszem. Köszönni sem kötelező, mégis köszönök.

2010. aug. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%

Nem kellett volna többet adnod.

Sőt semmit sem kellett volna.

Én nem is szoktam soha. Inkább odaadom az első koldusnak az aluljáróban. Kiváncsi lennék, az a pincér ad-e borravalót a Tesco-s pénztárosnak. Ha igen, akkor majd én is adok.

2010. aug. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én ritkán járok étterembe, de azért egy kicsit többet kellett volna adnod, ez tényleg megalázóan kevés.
2010. aug. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igazából nem is a borravaló volt a lényeg, azért adtam 50- et, hogy ne kelljen apróval bíbelődnie. Amúgy meg ez a borravalósdi, munkám során sokat járok házhoz, internetet, telefont szerelni, de én kifejezetten nem szeretem ha borravalót akarnak adni, ha nem tukmálják nagyon rám, el sem fogadom, az árban minden benne van. Ez kicsit olyan mint az orvosnál, azon versenyeznek, hogy ki tud több hálapénzt dugni az orvos zsebébe, néha már lehetőségükön felül is. Szerintem az a leg korrektebb ahol benne van az árban a borravaló is, az legalább egyértelmű, nem ez a szemérmes mennyit adjak, ne adjak, adjak...
2010. aug. 7. 20:25
 9/14 StephanieXx ***** válasza:

Kedves Kérező!


Nem bunkóság.Ő is kap fizetést.A haverod a bunkó,fizessen Ő,és akkor lehet nagylelkű...

2010. aug. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem kell ezen gondolkodni,mert van egy általános norma.--10%!!!Ha adsz ennél NEM ILLIK kevesebbet!!

Még ha kevesli is az adott felszolgló,(ez már egyéni szocproblem),ő is tudja h.ez a normális összeg..

Azt ő nem tudhatja, h.nem feltétlenül borravaló gyanánt kapta az 50Ftot,hanem csak a apró-visszaadás elkerülése miatt...


Mindenesetre sztem jobb lett volna, ha semmit se adsz és akkor tiszta a helyzet...Mert egyébként meg szíved joga nem adni..

2010. aug. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!