Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarország most van a...

Magyarország most van a kapitalizmus csúcsán? 3 év alatt duplájára nőttek a lakásárak, de a szomszédomban huszonéves gyerekek 40 milliós házakat vesznek. Nettó 250 alatt a legtöbb ember fel se kel, 1 milliárd alatti projekt már említésre se méltó.

Figyelt kérdés

A mostani helyzet az 1900-as évek Amerikájára emlékeztet, mikor ilyen Rockefeller féle gyerekek olajmilliárdosok lettek, és hirtelen mindenki virágzó vállalattulajdonos, filmproducer, stb. lett.


A lakás árak konkrétan több mint duplájára emelkedtek, a szomszédban 2017-be 18 millióért kínált ház most 40 millióért kelt el, és egy 24 éves srác vette meg! Mikor szóba került, hogy örökség, vagy...? közölte, hogy "Bitcoin!"

Egy másik ház is elkelt az utcában, ott a srác IT-s, a csaja meg bioszappant csinál.


A fizetés szintén a 3 évvel ezelőtti nettó 80-100-ról 250-re emelkedett (ami alatt a legtöbb ember már fel sem kel), ha esetleg csinálni is kell valamit a munkahelyen, akkor már kell a nettó 400.


Az ilyen kormányzati, politikai projektek néhány éve még olyan vihart kavartak, hogy korrupció, meg ilyenek - ma már egy 200-300 milliós iskolafelújítás, közvilágítás korszerűsítés, vagy emlékmű (egy kis sz..r faluban) említésre sem méltó.


Ennyire fellendült volna a gazdaság?

(Persze a koronavírus okozta "válság", amit annyira jósoltak, észre sem vehető.)


2020. szept. 30. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Balázs, már megint másra irigykedsz - munkakeresés helyett...
2020. szept. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Péter vagyok, van munkám (azt hittem jó), de nem keresek évi minimum 10 milliót, így valószínűleg velem van a baj :)
2020. szept. 30. 15:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál, azt hívják irigységnek.

Honnan tudod, hogy nem 20-30 évre felvett hitelből vette a házat az ITs meg a csaja? A 24 éves srác meg igazán nem a legjellemzőbb példa az országban. Az ország egy része még hitelt se kap annyira kevés a fizetése. Van felső réteg, alsó réteg és középréteg - mint a világon mindenhol.

A 2-300milliós felújítás nem tudom hogy jön ide. Attól, mert 2-300 millió, már tuti korrupció van benne? Mo. az egyik (vagy inkább A) legkorruptabb ország az EUban, de hogy miért kellene egyből korrupcióra gyanakodni ha felújítanak, korszerűsítenek valamit, azt nem értem. EU ad egy rakás pénzt korszerűsítésre, felújításra, települések az államnál is tudnak pályázni, stb.

2020. szept. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Az ország egy része még hitelt se kap annyira kevés a fizetése" - 100 éve se lett mindenki olajmágnás meg filmproducer Amerikában, bőven volt mélyszegénység.


"miért kellene egyből korrupcióra gyanakodni ha felújítanak" - A barátnőm szülei foglalkoznak felújítással. Múltkor voltunk pl. a Csóványosi kilátóban, amit 505 millió forintért újítottak fel. Szakmailag 140 milliónál nem kerülhetett többe - nem mondom, hogy korrupció, de hogy neveznéd azt, amikor valami 3x annyiba kerül? :)

2020. szept. 30. 18:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Aha. Szóval te profi felújítási szakember vagy, és itt a GYK-n kérdezősködsz...


LOL


Miféle kalkuláció alapján hoztad ki a 140-et???

2020. szept. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát igen tudod mi okos dolgozó emberek jól élünk, én is informatikus vagyok most vettem 8. Lakásomat. 25 éves vagyok
2020. szept. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

5: a barátnője szülei profi felújítók na. Rendszeresen újítanak fel kilátókat meg iskolákat.

De még ha az túlárazott is, és az állami megbízások nagy része is az. Mi köze ezeknek ahhoz, hogy a szomszédodban ki mennyiért vesz házat? Mi abban a korrupció vagy a kapitalizmus? Értem én, hogy fáj neked, hogy mások megtehetik, te meg nem, de attól még nem mindenki korrupt és csal, lop az országban aki meg tud venni magának egy házat. A bitcoin se illegális.

2020. szept. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Azok akik házat vannak huszonévesen nem alkalmazottként dolgoznak. Vagy van vállalkozása vagy a családnak van vállalkozása vagy a szülőknek van pénze és kifizették neki vagy nyert a lottón. Nézd meg Sebestyén Balázst aki kivett most 247 millió osztalékot a cegebol. Annyi penzbol akar 5 hazra es futja es eves penzrol beszelunk. Mit csinal o? Radiozik es ott mondja a sok hulyeseget napi 4-5 oraban es ennyi. Lehet nelkule letezni vagy hozzatesz valamit az emberek eletehez? Nem nagyon. Az embereknek nagyobb szuksege van mondjuk eladokra hiszen ha nem lennenek akkor nem tudnánk vasarolni vagy kukasokra mert ha azok nem lennenek akkor usznank a szemetben. Tehat akik valóban hozzatesznek az emberek mindennapi életéhez azok baromi keveset keresnek. Akik meg egyszerűen jokor voltak jo helyen azok meg milliokat. Ez nem irigység hanem tény hogy nagyon rosszul vannak ebben az országban eloszv a javak. A dolgozo ember nem jut házhoz a nem dolgozo ember meg milliokat keres havonta jelenleg ez folyik sajnos itthon es barki barmit mond ez az igazsag.
2020. okt. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8: Azért kereshetnek milliókat a celebek, mert hallgatják, nézik az emberek, érdekli őket amit mondanak, szórakoztatják őket vagy olyanokat mutatnak, tesznek, mondanak, ami miatt az embereket érdeklik. Ha a kutya nem hallgatná, nézné, olvasná, akkor nem keresne milliókat. Szóval lehet irigykedni, lehet szidni acelebeket, hogy nem csinálnak semmit, kritizálni a való világ-féle műsorokat és az abban szereplőket, de ezek az emberek és ezek a műsorok azért hoznak milliókat, mert az embereket érdekli. Tudom, te csak a Bartókot hallgatod és nincs is TV-d és a youtube-ot se nézed, de az emberek többsége nem ilyen. Majd ha nem lesz igény celebekre, akkor nem fognak milliókat keresni. Az embereknek erre van szüksége, különben nem kereshetnének ennyit. Akik valóban hozzátesznek az emberek mindennapi életéhez, azok szintén jól keresnek - ha nem állami alkalmazottak. A magán orvosok, vállalkozó pékek, asztalosok, villanyszerelők jól keresnek. Ahogyan sokan mások is. Attól, hogy te nem és irigykedsz, attól ez még nem fog változni. Ha szeretnél annyit keresni, mint Sebestyén Balázs, akkor mutasd meg, hogy te is tudss annyi embert érdekelni, vagy ha szeretnél annyit keresni, mint egy magánorvos, akkor menj el orvosi egyetemre és aztán nyiss egy rendelőt, ha nem akarsz annyit tanulni, akkor menj el villanyszerelőnek, legyél jó és lesz sok megrendelőd és sokat fogsz keresni. Ennyi a titok, nem irigykedni kell.
2020. okt. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azok keresik a legkönyebben a legtöbbet, akik beékelődnek a pénzfolyam két végpontja közzé és megcsapolják azt, anélkül, hogy hozzáadott értéket teremtenének. Ilyenek pl. a jutalékos ügynökök, az ilyen-olyan projekt-, illetve quality manager-ek, stb.
2021. máj. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!