Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy 72 ezres tartozás esetén...

Egy 72 ezres tartozás esetén mennyit fizethet a végén a tartozó, ha végrehajtóhoz kerül az ügy?

Figyelt kérdés
Barátnőm exe úgy gondolta, hogy az utolsó pár havi gyerektartást már nem fizeti ki, ezért párom birósági végrehajtó segítségét kérte. Kíváncsi lennék, hogy végül mennyit vasalnak be rajta, mert mióta megkapta a végzést, azóta állandóan hívogatja, meg ígérget, hogy megadja, de van mikor már fenyegetőzik , hogy vonjuk vissza a követelést. Tegnap már én is beleszóltam a telefonban, de hiába, egy alkesz és nem fogja fel, hogy ez már nem ilyen egyszerű, és nem csak ezt az összeget fizettetik ki vele. Én mondtam, neki, hogy lesz az 100 ezer felett is, nem tudom jól tippeltem, de egyből elborult az agya :D
2020. okt. 7. 00:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Jól tippeltél. Pár letiltást kezelek a munkám során, vannak köztük ilyen 6-700 ezres tartozások is, ahol a főkövetelés 100 ezer körül mozog, a többi a behajtás, kamatok, stb.
2020. okt. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Klasz :) Az a röhely, hogy 13 éve, amikor elváltak, havi 12 ezres gyerektartást álapítottak meg neki, és azt sem volt képes rendesen fizetni, inkább elitta. Nem tudom sajnálni.
2020. okt. 7. 00:41
 3/3 anonim ***** válasza:
A duplája is lehet. Ugye ilyenkor hozzáadják a végrehajtó munkadíját alapból, fizetési felszólításonként növekedik az összeg(annak is van díja), plusz ha nem kezd el fizetni időben, akkor még kamatozik is.
2020. okt. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!