Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vissza kell mondanom az...

Vissza kell mondanom az ápolási díjat?

Figyelt kérdés

Közel 10 éve vagyok ápolási díjon idős édesanyámmal. Hivatalosan 4órában vállalhatnék mellette munkát.

Időközben lerokkantosítottak, a határozat B2 kategóriába sorolt, az egészségi állapotom 58%, s újabb felülvizsgálatot nem javasolnak. Szintén vállalatok mellette részmunkaidős állást.

A kérdésem, hogy ha folyósítani kezdik a rokkantsági ellátásomat, vissza kell mondanom az ápolási díjat, vagy mindkettőre jogosult vagyok?

A másik kérdésem: a határozat szerint állapotom kialakulásának kezdete 2017. január, az ellátás kezdete 2020. március. A határozat ma érkezett. Mikor kapom az első járadékomat, illetve a kezdő összeg, ami visszamenőleges, az 2017. januártól vagy 2020. márciustól számolt időszakra vonatkozik, azaz hány havit kapok meg visszamenőleg?



2020. okt. 7. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:

"Nem jogosult ápolási díjra a hozzátartozó, ha:


-...


- rendszeres pénzellátásban részesül, és annak összege meghaladja az ápolási díj összegét, ide nem értve azt a táppénzt, amelyet az ápolási díj folyósításának időtartama alatt végzett keresőtevékenységéből adódó biztosítási jogviszony alapján - keresőképtelenné válása esetén - folyósítanak,..."


Szóval igen, amennyiben a rokkantsági ellátás összege magasabb, mint az ápolási díj, úgy vissza kell mondanod az ápolási díjat.


Azt nem nagyon értem, hogy lehet, hogy az ellátás kezdete márc, hiszen október van. A leszázalékolási kérelemre 60 napon belül kell határozatot hoznia a hivatalnak. Netán fellebbeztél és azért húzódott el?

2020. okt. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ápolási díj 60eFt

Rokkantsági ellátás 32eFt.

Nem haladja meg az ápolási díj összegét.

Újra beadtam a papírokat, nem hívtak be, csak a határozat jött.

2020. okt. 8. 00:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor hívd fel a határozaton szereplő ügyintéződet és vele konzultáld ezt meg. Ne hagyd el a dolgot, mert hallottam olyanról, hogy valaki jogosulatlanul vett fel pénzt és visszakövetelték tőle - szóval tisztázd minél hamarabb :-)
2020. okt. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!