Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti, hogy fogalmaznátok meg...

Ti, hogy fogalmaznátok meg vagy, hogyan kell helyesen egy ügyvédnek küldött meghatalmazás visszavonását levélben elküldeni, formailag ? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Tehát egyszerűen szólva egy még csak egyszerű meghatalmazást vonnék vissza amiben kölcsönösen egyetértettünk, de csak szóban.

Az ügyvéd azt mondta nem kell lepapírozni viszont én írásban akarom látni, hogy ez megtörtént.


Csak formaságokra lennék kíváncsi, mit tartalmazzon a levél ?

Elég csak a nevem, vagy kell még születési hely, (vagy mi kell ha + adat kell ) és ha hagyatéki tárgyalásról van szó akkor az még hozzáírni , hogy xy unokája ?



2020. okt. 7. 18:04
 1/9 A kérdező kommentje:
meg persze a többit tudom, hogy a tényt leírom, hogy a meghatalmazásomat visszavonom.
2020. okt. 7. 18:05
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze, adataid, XY elhunyt utáni hagyatéki eljárás ügyében ekkor és ekkor szóban kötött meghatalmazást ettől a naptól visszavonom, innentől az ügyben a nevedben nem járhat el.
2020. okt. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, hogy tényleg megcsináljam e vagy inkább ne mert az ügyvéd nem véletlenűl mondta hogy nem kell papír hozzá ?

Az a zavaró , hogy a testvéremmel közös vele a képviselt ezért kéne egy új papír , hogy már csak őt képviseli. Csinál egy új papírt vajon magától vagy és így semmis lesz én papírom vagy ha nem csinál akkor mindenképpen írásba kell foglalni hogy engem már nem képvisel ?

2020. okt. 7. 18:12
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele, mit mond, igenis legyen meg írásban.

Elég, ha megírod, két tanú, tértivel postázod.

2020. okt. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bár múltkor még azt írtad, ő akarja visszamondani a megbízást, mert érdekellentét van.
2020. okt. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

1. válaszoló


Milyen adatok elegendőek ilyenkor ? ha mondjuk a lakcímemet nem akarom kiírni, vagy azt mindenképpen kell anyja neve és személyi szám nem elég ?


a válaszodra kérdés : "ekkor és ekkor szóban kötött meghatalmazást ettől a naptól visszavonom".


Akkor is érdemes ezt leírni ha 1 hónap telt el a szóbeli és az én írásom között ? Vagy ez senki sem érdekel ? Max az ügyvéd néz kerek szemekkel, hogy ez miért tartott ilyen sokáig...

Valahogy úgyis látszodni fog mikor adtam fel a levelet és a dátum a levélben szóva ha kamuzok az látszani fog ..

2020. okt. 7. 18:18
 7/9 A kérdező kommentje:
nincs érdekellentét az félreértés volt.
2020. okt. 7. 18:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor írd azt, hogy az ekkor, szóban kötött megbízás amakkor, szóban történő felmondását írásban is megerősíted.
2020. okt. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy ügyvéd is válaszolt már a kérdésemre de , kérdem én , azért mondhadta az ügyvéd, hogy nem kell papíron ezt megerősíteni , mert mivel ő a meghatalmazott , nem adja be az én példányomat a hivatalos szervnek és akkor érvénytelennek tekinthető ?


Helytálló ez az elgondolás ?

2020. okt. 7. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!