Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha elszakad a pénz, visszavált...

Ha elszakad a pénz, visszaváltják valahol?

Figyelt kérdés

Úgy jártam, hogy a pénz a zsebemben volt, és véletlen ráhúztam a cipzárt, ettől kettészakadt. Visszaváltják valahol? Egy 5000ft-os bankjegyről van szó.

Mennyit kapnék érte? (Van visszaváltási költség?)



2020. okt. 16. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Ha megvan minden darabja, akkor bármelyik bankban vagy postán kicserélik

ha hiányos, akkor meg kevesebbet adnak érte

2020. okt. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom hogy bankban visszaváltják költség nélkül.
2020. okt. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Hétfőn elviszem egy bankba.

Megvan minden darabja.

2020. okt. 16. 22:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, hogy meglegyen minden darabja, elég a felénél nagyobb darab.
2020. okt. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
"A nehezen felismerhető, valamint a sérült (hiányos, szakadt, ragasztott, szennyezett stb.) forintbankjegyeket, illetve -érméket az MNB-n kívül a hitelintézetek és a posta a pénztárral rendelkező fiókjaikban kötelesek azonos címletű, forgalomképes forintbankjegyekre, illetve -érmékre cserélni, vagy címletváltás keretében – a nehezen felismerhető, sérült fizetőeszközök névértékével egyező összegben – más címletű, forgalomképes forintbankjegyekre, illetve -érmékre átváltani."
2020. okt. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vonnak le díjat és nem ér kevesebbet. A lényeg, hogy az 50%-ánál nagyobb darab legyen meg (hiszen egyébként 20 cafatra téphetnél egy ezrest és 20 ezret kaphatnál érte)
2020. okt. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azert kivancsi vagyok hogy milyen módszerrel allapitjak meg hogy az a bankjegy 51%a mondjuk. Ha pl a ferdén eltepem es kb 51%nyi lesz az egyik fele es 49 a masik akkor hogyan tudjak hogy az egyik az megfelel a kovetelmenyeknek es a masik nem.?


Mert akkor az egyik felet beviszem a bankba a masikat a postara es kesz. 😂 😂 😂 Vagy ranezesre elutasitjak az olyat ami kb 50%os?

2020. okt. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!