Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy boltban nem hajlandóak...

Ha egy boltban nem hajlandóak afas szamlat adni s beirom ezt a panaszkonyvbe annak mi lesz a kovetkezmenye?

Figyelt kérdés
2020. okt. 25. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Valószínűleg semmi, mert azt ők vizsgálják ki. A fogyasztóvédelemnek vagy a NAV-nak kell jelenteni.
2020. okt. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Ha beírsz a panaszkönybe, akkor egy példány a tiéd lesz, két példány a könyben marad. Következmények: 1) válaszolniuk kell a panaszra és az nem lehet a válasz, hogy "nem adunk áfás számlát mert nincs kedvünk". Illetve lehet, de nem lesz 2) a vásárlók könyvét vizsgálhatja a jegyző és a fogyvédelem amikor ellenőrzést tartanak

De egyébként gyanús nekem ez a "nem hajlandóak" Miért nem hajlandóak? Mit mondanak? Szerintem nem teljesen fejtetted ki az ügyet és nem csodálkoznék ha mondjuk vásárlást követő napon jutott eszedbe, hogy neked áfás számla kell vagy valami más teljesen jogos okból nem adnak.

2020. okt. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehat bizonyitanom is kellene? De hogy lehet bizonyitani? Siman mondhatjak azt amit te is...
2020. okt. 25. 19:00
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Akkor kellett volna beírnod a panaszkonybe, amikor nem akartak számlát adni és gond megoldva. Ha napokkal később mész vissza, akkor persze, hogy semmi értelme.

Persze továbbra se tudjuk a sztorit és van egy olyan gyanúm, hogy nem is fogjuk.

2020. okt. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nrm később irnek bele a panaszkonyvbe, hanem akkor
2020. okt. 26. 07:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Szóval ez csak egy feltételezett eset? Azért csodálkoztam... Ha nem kapsz számlát, akkor beírsz a panaszkönybe, megtartod a blokkot és kész. Megvárod a választ és ha nem tetszik, akkor fogyvéd/NAV.

De ilyen nem lesz, senki nem tagadja meg a számla kiálítását, értelmetlen a kérdés.

2020. okt. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egy pillanat. Eddig ugy tudtam a panaszkonyvbe azert kell beirni mert az en peldanyomat kuldom el a fogyasztovedelemnek.
2020. okt. 26. 17:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, ha el akarod küldeni, akkor azt küldHETED. Nem kötelező. Van aki csak beír mert épp olyan kedve van, aztán hagyja az egészet, mert annyira nem fontos az ügy, hogy töltse vele az idejét, de legalább kiháborogta magát.
2020. okt. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!