Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kereshetnék idővel...

Hogyan kereshetnék idővel több pénzt?

Figyelt kérdés

A barátommal jelenleg külön élünk tavkapcsolatban, de jövőre jó lenne összeköltözni, ha minden jól alakul.


Viszont néha elgondolkodom azon, hogy hogyan lehet majd így családunk később, és itt most a saját részemre gondolok. (A barátomnak ez most ideiglenes munkahely, ha felveszik egy másik helyre jövőre, nem tudom, mennyit fog keresni, de nem ez az informatikus, mérnök, stb.)

Nemrég kerültem új munkahelyre, amit imádok, és itt 200 ezret fogok kapni, de cafeteria az nincsen. Nem panaszkodom, mert a korábbi helyeimen közel nem kaptam ennyit, de amúgy meg ez is nagyon kevés egy normális élethez.

A szüleim gazdagok, mindig is támogattak, de nyilván ők sem élnek örökké, valamit ki kell találnom hosszú távra.

Teljesen kiborultam a múltkor is, hogy mennyibe kerülnek az egészségügyi vizsgálatok/termékek, a szerelők, az ételek, stb. Szerintem a szüleim nélkül már hajléktalan lennék konkrétan.


Még fiatal vagyok, és elég elkeserítőnek látom a helyzetet ilyen szempontból.

Nem tudom, egyáltalán milyen munkahelyeken fizethetnek 250-ennél többet, amire esélyem lenne bekerülni. És bár a barátom külföldi, lehet kimegyünk majd együtt egyszer, de az még nagyon a jövő.


Ti hogyan kezelitek a pénzügyi dolgokat?


24L


2020. okt. 29. 11:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

Mondjuk ez igy nem tul konkret, amit megosztottal, es nem is parkapcsolati tema. Amin csodalkozok viszont, az az, hogy emlited, hogy a szuleid gazdagok. Ennek fenyeben meglepo, hogy sem az eletre nem tanitottak, sem nem tanittattak, hogy ezeket e kerdeseket onalloan meg tudd valaszolni vagy megtalald rajuk a valaszt "google a baratod" segitsegevel. Dehogy lasd nemcsak karogo vagyok, itt van egy rovidebb osszefoglalo.


Szoval, az hogy egy meloka mennyit fizet alapvetoen a lokalis munkeropiaci helyzettol fugg: ugynevezett D-S gorbe (demand/supply a.k.a. kereslet/kinalat).


Bovebben kifejtve, az szamit:

- mihez ertesz (nem mind1 hogy van e IT/penzugy/gepipar/vegyipar/stb tapasztalatod/vegzettseged, vagy eddig csak ruhabolti eladasig jutottal, meg par szezon vendeglatoig)

- ezt mennyire keresik (nyilvan most covid idejen a vendeglatas/szallodazasnak foelg pesten lottek, de az IT tovabbra is porog)

- es mindezt hol muveled (nem mindegy h Budapest/Gyor vagy pedig borsodi zsakfalu).


Na mar most, mindezt egybeveve, fiatal vagy meg szuleidnek van penze, ha eddig nem tetted, akkor tanulj vmit, nem keso. Gondold at, hogy miben vagy jo, mi erdekel, mit csinalnal szivesen, es indulj el abban az iranyban. Az sem art, ha korulnezel a piacon, hogy adott szegmensben milyen berek vannak kilatasban.

Illetve, ha van penzetek(szuloknek), akkor a vallalkozas is opcio, de az joval kemenyebb dio.


Ajanlom meg figyelmedbe Tim Ferriss: 4hr workweek cimu konyvet.

2020. okt. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem máris jobban állsz 24 évesen, mint egy csomó másik ember, aki még nem fedezte fel, hogy a szimpla megélhetés milyen drága, és a magas bevétel megeremtése milyen nehéz.


24 évesen viszont ne légy türelmetlen, senki nem gazdagon kezdi az életét (ok, van aki igen, de most nem erről beszélünk).


- tanulj! nem feltétlen iskolában, a munkahelyen is rengeteg új tudást, képességet lehet elsajátítani.

- legyen karrier terved, amiért teszel is! Most mivel foglalkozol? Van előre lépési lehetőség? (ha nem, akkor szólok, hogy van, csak még nem találtad meg. ha nagyon nem, akkor mire tudsz váltani).


Ezek a legfontosabb dolgok. Mikor annyit kerestem mit Te (mármint bérszínvonalban), akkor én sem tudtam elképzelni, hogy ebből van kiút. De folyamatosan dolgoztam azon, hogy fejlődjek, elvállaltam olyan feladatokat, amiket a többiek nem szerettek, de sokat lehetett tanulni belőle, egy idő után meg elkezdtem pénzre váltnai ezt a tudást és tapasztalatot.

2020. okt. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
4%
Mindig leírom, és mindig lepontoznak: SEREG, RENDŐRSÉG.
2020. okt. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

nem csoda, hogy lepontoznak.


a sereg/rendőség páros kb azoknak jó, akik nem akarnak közmunkásnak menni, mindenki más számára ennél egy mezei Tesco is komolyabb bért, és karrier utat jelent.

2020. okt. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

3: van rendőr a családban, az minden, csak nem magas fizetés, amit kap. Pedig nem éppen kezdő. A sereg meg jó annak, akinek se kutyája, se macskája. A kérdező nő és családot szeretne, szerinted? Nem is értem, miért pontoznak le.

Amúgy 1-2 jól fizetett területet leszámítva (IT, bizonyos mérnökök, ilyesmi), szerintem kimondottan jól keresni ebben az országban vállalkozóként lehet. De hasznos lett volna, ha megemlíted, mit tanultál, mihez értesz, mert így elég nehéz megmondani, te merre tudnál indulni.

2020. okt. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
46%

4.-nek.


Azok adnak lakhatást? Kiemelt, ingyenes orvosi ellátást? Korai nyugdíjat? Leszerelés után azonnal melót (őrség, sofőrség, behajtás, gyerekmegőrzés, magánnyomozó cégek,...)?

2020. okt. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
87%

A piac a specifikus tudást fizeti meg a legjobban. Bolti eladóként vagy adat rögzítőként bárkit felvehetnek 8 általánostól, de tapasztalt szakemberből kevés van. Tök mindegy mit csinálsz csak legyen piac képes és élvezd. Azért élvezd, mert ha utálod vagy nem élvezed, akkor középszerű leszel benne ezért ez nem csak érzelmileg, de racionálisan is szempont.

Lehetsz fogtechnikus vagy mondjuk pszichológus, de egy sima egyéni vállalkozó fodrász vagy körmös is többet vihet haza.


A lényeg hogy specifikus és eladható tudásod legyen, amire nem képes bárki.

2020. okt. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk a seregben meg a katonaságnál sok civil beosztás is van ám.
2020. okt. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"őrség, sofőrség, behajtás, gyerekmegőrzés, magánnyomozó cégek"


ezek kb a legalja munkák amúgy is... jah, őrnek lenni... király karrier :)

2020. okt. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

9.-nek.


Nálunk az őrök majd mindegyike nyugger rendőr. 200-250 nyugdíj + 250. 10X24óra szolgálat, azaz havi 10 nap melójuk van itt. Abból konkrétan éjjel alszanak, pénzért.


Havi 4-500. A legtöbb nincs 60 éves.

2020. okt. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!