Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora összeget érdemes...

Mekkora összeget érdemes Youtube/Facebook/Instagram hirdetésekre rászánni?

Figyelt kérdés
Iskolai feladat egy üzleti terv elkészítése. Az érdekelne hogy ezeken a közösségi portálokon milyen jellegű hirdetés éri meg a legjobban és mekkora az hirdetésre szánt összeg, amivel viszonylag sok emberhez eljut a hirdetés és nagyjából egy másfél hónapos reklámozási időt fedne le?

2020. nov. 3. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez függ attól is, h mekkora a keret rá. Mert végtelen mennyiségű pénzt ellehet költeni reklámokra. Fb alap hírdetés pár ezer forintból megvan, mondjuk egy poszt kiemelése. Youtube-on ha videó eleji hírdetés és videó készítése is játszik az 100-ezrekben számolható minimum. Illetve youtuberek is elég változó, ha egy dancsót akarsz megfizetni akkor millióba számolj, ha kis pistikét, akkor 10 ezerbe :D csak a sok emberhez eljusson miatt. Instagram lehet ingyenesen is promózni magad, meg akár influencerekkel - ott is változó díjjazású és termékspecifikus,.
2020. nov. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én nagyjából 2 millió környékén gondolkodtam. Influencerekkel/youtuberekkel nem igazán számolnék, nagyjából tudom is mennyi az annyi, ha az ember náluk akar hirdetni, de őket kifejezetten kihagynám a buliból. Mármint ha ez nem csak egy fiktív dolog lenne, vagy egy feladat, akkor is ezt tenném.
2020. nov. 3. 11:26
 3/3 anonim ***** válasza:
2 millió nagyjából korrekt, fiktív dolog de egy animációs videó ami pár perces is az is 100-500 ezer között mozoghat. :)
2020. nov. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!