Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az Ersténél nyitok értékpap...

Ha az Ersténél nyitok értékpapírszámlát akkor csak az Erste Netbroker alkalmazásban tudok kereskedni?

Figyelt kérdés

Online is létre tudok hozni erstés értékpapírszámlát?

Ha igen az változtat valamit a költségeken?



2020. nov. 8. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Konkrét kérdésre nem tudok válaszolni, csak visszakérdezni, hogy Erste-n kívül más nem jöhet szóba? Az egyik legdrágább szolgáltató.
2020. nov. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tudsz, nem, nem változtat és igen, az egyik legdrágább szolgáltató.
2020. nov. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mire értitek hogy legdrágább?

Ndm sok a számlavezetési költség szerintem...

2020. nov. 8. 23:34
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak szlavezetési költségből áll az értékpapírszámla (bár az is marha drága, ha jól rémlik valami 3000Ft körül van negyedévente). Ha értékpapír számlát akarsz nyitni, akkor gondolom értékpapírt akarsz venni, esetleg még eladni is egyszer. Na annak is van költsége és nem kevés.
2020. nov. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak számlavezetési költség van, de az nem mellékes, hogy vannak ingyenes számlavezetést biztosító szolgáltatók is.

Csak néhány példa a díjjegyzékből:

Ha kereskedni akarsz, pl USA részvények esetén megbízásonként a pénz 0.45%-a (de minimum 10 USD) ugyanúgy vételkor, mint eladáskor, ez magasnak mondható. Valós idejű adatszolgáltatás alacsony összeg esetén 17 euró is lehet pl. a német tőzsdén. Osztalékfizetés esetén is vonnak le kezelési díjat, ami "parádé"...

Így kezdésnek csak ennyi. Érdemes lenne az itthon elérhető brókerek díjszabásait összehasonlítanod, meglepődnél.

2020. nov. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Anno én akkor mentem el az Erstétől, mikor bevezették a TBSZ-enkénti számlavezetési díjat. Most a KBC-nél vagyok, azóta itt is bevezették, meg volt egy durva általános emelés, de még így is jóval alacsonyabb, mint az Ersténél.
2020. nov. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!