Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Műtét miatt vagyok táppénzen...

Műtét miatt vagyok táppénzen , előre közöltem a munkáltatóval,kirughatnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok ugy értem ,hogy megvolt beszélve megyek.műtetre minden, ő abba a tudatban van h egy elülsőkeresztszalag szakadás műtét után 1-2hét múlva visszamegyek fizikai(raktáros,emelni kell stb.) Munkára.. hát nem mivel mondták kb 3hónap a fizikai munka esetén, arra lennék kiváncsi ,hogy kirúghat? Mármint úgy ,hogy táppénz se jár? Az már nemérdekel ha megkapom a táppénzem,és első munkanapomon rúg ki..az érdekel ,hogy amíg táppénzen vagyok és közli velem h kirúgna,akkor a táppénzem után járó pénzt megkapom amíg keresőképtelen vagyok,arra a mondjuk 3hónapra,minden hónapba ugye mintha fizetést kapnék?? 2éve dolgozom ott.

2020. nov. 10. 14:34
A kérdező szavazást indított:
Igen, megkapom addig a pénzt
Nem, nemkapom meg
6 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Nem, hónapokig fizetni fognak neked úgy hogy egy forintot nem termelsz.
2020. nov. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Táppénzen vagyok...
2020. nov. 10. 14:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Táppénz alatt nem rúghat ki. Táppénz előtt viszont igen. Táppénz alatt is felmondhat neked, de csak a táppénz lejárta után fog megszűnni a munkaviszony, addig kapod a tp-t.

Nekem volt elülső keresztszalag-szakadásom, műtöttek is és hát 3 hónap után nem tudtam volna még raktárban pakolni.

2020. nov. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod az már nemérdekel h felmond nekem csak amíg táppénzen vagyok azt kapjam.akkor, hát jelenleg ahogy érzem pár nappal műtét után, énis nehezen tudom elképzelni..gyógytornász csaj, minimum 3hónapot mondott, aztán majd kiderül, köszönöm mégegyszer!
2020. nov. 10. 15:29
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

A felmondást KERESŐKÉPTELENSÉG alatt is közölheti a munkáltató, de a felmondási időd az első keresőképes napodon indul csak el. Tehát utána jön még csak a felmondási idő letöltése, amelynek a fele alól köteles felmenteni a munkavégzés alól úgy, hogy bérezés jár rá.


Nem vagy veszélyben és a táppénzed sem, ha erre gondolsz...

2020. nov. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam igen, csak hülyén fogalmaztam, köszi szépen.
2020. nov. 10. 18:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!