Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kínai csomag- vámkezelés -...

Kínai csomag- vámkezelés - ezt a határozatot hogy kell értelmezni? Kell is fizetni meg nem is?

Figyelt kérdés

Én kitöltöttem a nyomtatványukat, ráírtam, hogy 22 EUR alatti, és így nem kell. erre kaptam ezt a határozatot.


rá írták: "fizetési kötelezettség nélkül"


na de ez most csak a VÁM részére vonatkozik és ettől még ÁFÁ-t kell vagy azt sem?

vagy azt csak tájékoztatéásul írták oda, hogy elvileg annyi lenne az ÁFA, ha elérné a 22 EUR összeget a csomag? tényleg nem értem, valaki világosítson fel lécci. köszönöm


[link]


[link]



2020. nov. 14. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Itt pontosan le van írva,


[link]

2020. nov. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ebben sajnos nincs magyarázat a határozat ellentmondásaira ...
2020. nov. 14. 22:06
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezek szerint nem tudtad értelmezni!


Attól hogy kikalkulálják, még nem kell megfuzetni ha értékhatár alatt va !!

2020. nov. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
"A 22 eurós határt már el is felejtheted, van ugyanis egy enyhítés, ami ezt felülírja. Ha 10 euró alatt van az ÁFA összege, akkor azt elengedik. "
2020. nov. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
értem, hát meglehetősen kétértelmű az a határozat, már cdak azért is, mert az ő árfolyamuk szeirnt nincs határték alatt. ami egy vicc, nem értem a 370-es eurónál hogy számolhatnak 3,4-essel, na de lényeg h emiatt pont felette van. kérdés h ezek szerint az USA dollárt vették alapul vszínű
2020. nov. 14. 22:22
 6/11 anonim ***** válasza:
10 euró az bőven a megállapított 1991 forintos ÁFA felett van...
2020. nov. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

“(5) A vámhatóság által kiszabott, illetve visszautalandó, jogcímenként kis összegű, 10 EUR-nál vagy az ezzel megegyező, a 138. § (1) bekezdése szerinti árfolyamon átszámított forintösszegnél kevesebb egyéb terhek összegét – kivéve a jövedéki termék után kiszabott egyéb terheket – nem kell megfizetni, illetve visszafizetni. Az így meg nem fizetett összeget a vámigazgatási eljárás lezárásával egyidejűleg törölni kell, a vissza nem térítendő összeget pedig bevételként köteles elszámolni a vámhatóság.”


VÁM egyébként sem érint téged, az 150EUR felett van, csak ÁFÁT kell fizetned. Ha a fizetendő ÁFA nem éri el a 10 eurót, akkor nem kell megfizetni. Ebből visszaszámolható hogy olyan 37EUR a felső határ, mert ez még 10EUR ÁFA alatt van. Vagyis 22EUR helyett 37EUR-ig ÁFA mentesen tudod behozni az országba.

2020. nov. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

oké köszi, esetleg tudod a teléjes jogszabályt, ahonnan idéztél?


a másik pedig, hogy igen, a vám része tiszta, hogy nem érint. de amikor beszéltem velük, azt mondták erre a 10 eurós dologra, hogy külön kérelemre azt törlik és nem kell fitzetni, de ha nem kéri az ügyfél "a könnyítést", akkor ők automatikusan kiszabják.

és akkor ezután kaptam ezt a határouzatot, és naná nemtom értelmezni

2020. nov. 15. 10:21
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát, pedig ha jogszabályilag nem kellene kiszabniuk, akkor nem kell hogy jelezd feléjük. De végül fizettél?


Egyébként van egy ilyen sablonszöveg, de mint mondtam, ELVILEG nem lenne szükséges:


Tisztelt Magyar Posta Zrt. Nemzetközi Kicserélő Központ!



A …………………… postai azonosítószámú, …………….. névre szóló ………………… országból rendelt csomag értéke szállítási költséggel együtt ……………., mely összeget a csatoltan megküldött PayPal/ banki igazolással igazolok.


Ez az összeg alatta marad a 2017 évi CLII. törvény az uniós vámjog végrehajtásáról szóló törvény alapján számított vámteher mentességi határnak, mely 2018 februárban jelenleg: 45,69 USD


A hivatkozott jogszabály 162.§. (5) bekezdése kimondja:


“(5) A vámhatóság által kiszabott, illetve visszautalandó, jogcímenként kis összegű, 10 EUR-nál vagy az ezzel megegyező, a 138. § (1) bekezdése szerinti árfolyamon átszámított forintösszegnél kevesebb egyéb terhek összegét – kivéve a jövedéki termék után kiszabott egyéb terheket – nem kell megfizetni, illetve visszafizetni. Az így meg nem fizetett összeget a vámigazgatási eljárás lezárásával egyidejűleg törölni kell, a vissza nem térítendő összeget pedig bevételként köteles elszámolni a vámhatóság.”



A fentiek alapján kérem, hogy a …………………… postai azonosítószámú csomag vámkezelését, vámteher felszámítását mellőzni szíveskedjenek.


Tisztelettel, dátum, aláírás

2020. nov. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Persze aktuális állapotokra update-elve...
2020. nov. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!