Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy tudom kiszámolni, hogy X...

Hogy tudom kiszámolni, hogy X évvel ezelőtt 1 forint mai áron mennyi?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket, miszerint a 1989-ben egy férfi 3 millió forintért vásárolt meg egy céget. Kíváncsi lettem volna, hogy ez mai áron mennyibe kerülne, illetve hogy reálértéket tekintve hogyan erősödött vagy gyengült a forint.

De az is érdekelt volna, hogy szüleim kezdő fizetése vajon mennyivel volt abban a korban jobb/rosszabb mint a mai én kezdő fizetésem.

Ezeket hogy tudom kiszámolni? Milyen adatokat kell néznem? Hogy tudok visszafelé kalkulálni és medidg (lehetséges akár 50-70-100 évre)?



2020. nov. 16. 02:16
 1/4 anonim válasza:
Keress rá googlebe hogy x évvel ezelőtt mennyit ért a forint mai viszonylatokban, több adatot is kiad ezzel kapcsolatban. Van nehany inflacio kalkulator is
2020. nov. 16. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"De az is érdekelt volna, hogy szüleim kezdő fizetése vajon mennyivel volt abban a korban jobb/rosszabb mint a mai én kezdő fizetésem."


Jelenérték meghatározása.

Az én koromban ezt még az annuitás segítségével határoztuk meg. Létezett hozzá táblázat.


" reálértéket tekintve hogyan erősödött vagy gyengült a forint."

Ez már kötődik az inflációhoz. Arra jó egy ilyen jellegű kalkulátor.

2020. nov. 16. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell nézni, hogy évről évre mennyi volt a fogyasztói árindex. Ezeket az éves indexeket össze kell szorozni, és meglesz a kérdésedre a közelítő válasz.


Pontos válasz nem létezik, mert a fizetőeszköz értékét bármilyen árucikkben, reáleszközben ki lehet fejezni, de ezeknek az árai eltérően alakultak. A fogyasztói árindex egy általánosnak gondolt fogyasztói kosár tartalmának súlyozott átlagárának változását fejezi ki pl, ezért szokták használni a fizetőeszköz vásárlóerejének mérésére.

2020. nov. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy példa a fentire:

Az infláció 5 egymást követő évben mondjuk 3%, 4%, 2%, 3%, 5%. Az árindexek tehát 1,03; 1,04; 1,02; 1,03; 1,05.

Ezeket össze kell szorozni: 1,18.

Ez azt jelenti, hogy a fogyasztói kosár 1000 Ft volt kezdetben, 5 év múlva már 1180-at kell fizetni érte.

2020. nov. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!