Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Törött terméket kaptam postán?...

Törött terméket kaptam postán? Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Rendeltem a president vizipipa webáruházból egy üveg szívóvéget, ami törötten érkezett meg. Írok nekik este e-mailt, csak először más véleményekre is kíváncsi lennék. A csomag nagyon gondosan volt becsomagolva, ezért nem tudom a bolt gondatlanságára fogni. Mégis törött volt. Nem nagy tétel, 3500 forint volt, de akkor is törött volt. Számíthatok pénzvisszautalásra, cserére? Érdemes ilyenkor inkább illedelmesnek lenni, vagy agresszívabb, szamónkérő hangnemet képviselni az emailben? A képeket csatolni fogom az emailben. Az eredeti csomagolás és doboz megvan, de már kiszedtem belőle, ott tűnt fel, hogy szilánkos az alja.


Előre is köszönöm!



2020. nov. 24. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Rajta volt kívülről a "törékeny" jelzés vagy felirat?
2020. nov. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha jól látom nem. Vannak rajta kódok, amik lehet ezt jelölik, nem nagyon szakértő ebben a témában. Viszont most olvastam a honlapon, hogy elvileg küldenek helyette egy másikat.
2020. nov. 24. 17:04
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Normális webshop normálisan kezeli az ilyen ügyeket. Írj nekik egy normális, udvarias emailt, képpel és a helyzet leírásával, és kérd, hogy küldjenek csereterméket vagy utalják vissza a pénzt.
2020. nov. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Külsérelmi nyom volt a csomagon? Ha igen, akkor még ott panaszt kellett volna tenni a kézbesítőnél. Ha nem volt rajta külsérelmi nyom, akkor a webáruháznál kell panaszt tenned, mert valószínűleg nem megfelelően csomagolták be.
2020. nov. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem volt a legszebben becsomagolva, de nem látszódott, hogy különösen meg lett volna nyomódva. Abban reménykedek, hogy nem fognak kitalálni valamit, hogy lehet akkor törött el amikor már behoztam a házba.
2020. nov. 24. 17:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem várható, hogy akadékoskodnának.
2020. nov. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt írták, hogy mivel tőlük épségben ment ki, a futárszolgálatnál kellene panaszt tennem. Az meg egy év mire válaszolnak gondolom😅
2020. nov. 25. 17:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Utána érdeklődtem.

Az volt a válasz, hogy akkor lehet reklamálni, ha a szállító szeme láttára bontod ki, és ha sérült akkor ott nyomban felvesztek egy jegyzőkönyvet erről.

2020. nov. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát igen... a honlapon tök szépen le van írva minden, de a valóságban csak kivágják magukat a felelősség alól..
2020. nov. 27. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!