Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » PayPal-on hogy működik az...

PayPal-on hogy működik az egyik számláról a másikra utalás?

Figyelt kérdés
Az illető dollárban küldené nekem az összeget, és az lenne a kérdésem, hogy ha én ezt az összeget megkapom a PayPal számlámra, és át szeretném vinni a rendes bankszámlámra, akkor az nem lesz gond, hogy dollárban van?

2020. nov. 27. 15:35
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Az nem lesz gond, hogy $-ban van, a Paypal szívesen átváltja neked. A gond az árfolyam. Talán annyira nem drasztikus a helyzet, de ha pl most 1USD=300Ft, akkor ad neked érte úgy 270-et.


Arra vigyázz, hogy ne átverés legyen. Pl a Paypalon fizetett pénz visszavonható pl azzal az indokkal, hogy nem azt kapta az illető, amiért fizetett (Buyer's protection). Elég sok mostanában az átverés. Főleg ha valami magyar oldalon eladsz valamit nagyon messzire külföldre.

2020. nov. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Erről nem is hallottam, hogy vissza lehet vonni :O azt lehet tudni, hogy ha én rögtön átviszem a rendes számlámra a pénzt, és a PayPal egyenlegem nulla lesz, akkor mi történik? Annak lesz valami következménye?
2020. nov. 27. 20:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha be tudod bizonyítani a PayPal-nak, hogy a terméket(nyomkövetési szám..) vagy szolgáltatást elküldted a vásárlónak, akkor nem igen fogja tudni visszavonni.

Attól függően, hogy mekkora összeget küld a vevő, lehet hogy egyből ki tudod utalni a bankszámládra az pénzt, de lehet hogy a Paypal több hétig visszatartja. (főleg ha új eladó vagy a platformon)


Ha a vevő megreklamálja a tranzakciót és te elveszted a vitát, akkor a Paypal egyenleged negatívba megy át. Attól függően, hogy mennyi pénzről beszélünk, lehet hogy a paypal csak emaileket küld és szól, hogy negatívba van a számlád is ki kéne fizetni. Ha nagyobb összegről beszélünk és hónapokig nem fizeted ki akkor mehet a végrehajtóhoz.

2020. dec. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!