Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki igényelt már vissza...

Valaki igényelt már vissza pénzt európai biztosítási kártyával, külföldön igénybevett kórházi ellátás miatt?

Figyelt kérdés
A kórházban azt mondták, hogy valahogy vissza lehet igényelni a pénzt, de nem tudtak segíteni, hogy hova is kéne fordulni ezzel kapcsolatban és a neten sem találok konkrét információt.

2020. nov. 27. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
A kártyát ha felmutatod külföldön a kórházban, akkor ingyenes az ellátás. Még nem hallottam róla, hogy utólag vissza lehetne igényelni az összeget, hiszen ez nem egy hagyományos biztosítás, ami visszafizeti a kezelés költségét számla alapján, hanem az államok intézik egymás között.
2020. nov. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az #1 írja!

A kártyára ingyenesen jár az ellátás - pénzt visszaigényelni csak utazási biztosítás alapján lehet, ha ott külföldön valamiért fizetned kellett.

2020. nov. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Részben igazatok van, de nem feltétlenül minden országban ingyenes az ellátás.

"Az európai egészségbiztosítási kártya birtokában Ön ugyanolyan feltételekkel részesülhet egészségügyi ellátásban és az ellátás költségei után visszatérítésben, mint az adott uniós ország lakosai. Ha a kezelésért a helyi lakosoknak nem kell fizetniük, akkor Önnek sem kell. Ha fizetnie kell az ellátásért, a költségtérítést kétféleképpen igényelheti: vagy még kinntartózkodása alatt az illetékes egészségbiztosítóhoz fordul, vagy hazatérése után az otthoni egészségpénztárhoz nyújtja be igényét.


Költségeinek visszatérítése annak az országnak a szabályai és visszatérítési arányai szerint történik, ahol a kezelést igénybe vette."


Forrás:

[link]


Kérdező, az OEP-hez (Orsz, Egészségbiztosítási Pénztár) kell fordulnod, Bp XIII. ker Teve u. 1/c

Javaslom, hogy őket hívd fel majd jövő héten és érdeklődd meg, mi a menete a dolognak.

Már csak azért is javaslom a telefont, mert most több helyen is csak előzetes időpontfoglalással lehet ügyet intézni.

2020. nov. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt az OEP ügyfélszolgálat telefonszáma is (3-as vagyok)

Cím: Budapest, Teve u. 1c, 1139

Telefonszám: (06 1) 288 5100

2020. nov. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Jövő héten mindenképp felhívom őket!
2020. nov. 28. 00:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Szívesen :-) Örülök, ha tudok segíteni, VALÓS kérdéseknél, mint a Tiéd is - ezért vagyok itt. Csak sajnos nagyon sok a kamu, kötözködős stb. kérdés.

Pedig ez lenne az oldal értelme, hogy segítsünk egymásnak, összedobjuk a tudást :-)

Szerencséd volt, mert több külföldi Face csoportban is benne vagyok és pont a napokban olvastam ezt az írást - így emlékeimből előbányásztam :-)

2020. nov. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!