Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mivel lehet hasznosítani egy...

Mivel lehet hasznosítani egy üres építési telket?

Figyelt kérdés

Hozzá jutottam egy 3000e nm-es lakóövezeti telekhez Vas megyében. Eladni nem akarom, építeni nem fogok rá a következő mondjuk 10 évben. Budapesten lakok jelenleg kb kéthetente le tudnék nézni hétvégente. Turizmus nincs a faluban.

Arra gondoltam hogy betelepítem nyárfàval, vagy lucernával vagy ilyesmi. De jobb lenne valami ami jövedelmezőbb.



2020. nov. 29. 20:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
3 millió négyzetméter?!
2020. nov. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bocs, 3000 nm.
2020. nov. 29. 20:38
 3/12 anonim ***** válasza:
Add el, és vegyél belőle valami tanyát/szántót
2020. nov. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú távú bérleti szerződésre is kiadhatod, ha van vállalkozó szellemű lélek a faluban, nálunk így létesült gumis műhely, a helyet bérlik az önkormányzattól.
2020. nov. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A bérlés nem lenne rossz, de szerintem nincs a faluban olyan akinek szüksége lenne rá. Nem sokan laknak ott, és tele van üres telkekkel, ráadásul jó nagy telkek.

Azért gondoltam hogy mindenképpen valamit elő kéne állítani amit el lehet adni, nem is feltétlenül a helyieknek.

2020. nov. 30. 09:14
 6/12 anonim ***** válasza:
Lucerna/lóhere évente párszor kaszálva is csak pár bála jön ki belőle, ami 8-10 ezer Ft/bála, és lehet a kaszálás/bállázás elviszi a felét :D
2020. nov. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszi, pont ilyen infókra gondoltam. Ezek szerint az felejtős.
2020. nov. 30. 11:26
 8/12 anonim ***** válasza:

Milyen a föld? Úgy értem fekete, homokos, agyagos?


A szomszédok mit termesztenek (sikerrel)?


Első körben a diófa jut eszembe és a levendula. Hosszú távú mindkettő, de még mindig jobb, mintha hetente valaki lekaszálná.

2020. dec. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Még nem vizsgáltam meg de biztos hogy gyenge termő képességű. Mellette és mögötte egy erdő van. A szomszédok pedig nem termesztenek semmit. A telken jelenleg csak fű nő. A levendula jól hangzik. A dió se lenne rossz, de annak mennyi idő kell amíg teremni kezd?
2020. dec. 2. 07:02
 10/12 anonim ***** válasza:

Fajtától függ, de általánosságban kb. 10 év, mire mennyiség kezd teremni.


A levenduláról már első évben lehet szedni virágot, bár még nem számottevő mennyiség. Ha sikerül olyan helyre ültetni, ahol egész nap süti a nap, akkor 3 évtől már kaszálni kell :D Bőven lesz rajta virág.

2020. dec. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!