Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A pyrobox.sk nevű oldalról...

A pyrobox.sk nevű oldalról érdemes tűzijátékot rendelni?

Figyelt kérdés
Egy népszerű pyro videós azt mondta, hogy az ekopiro.hu-ról ne rendeljünk mert illegális futárszolgálattal szállítani a tűzijátékot. De van egy másik oldal, a pyrobox.sk, ott elvileg a gls futár hozza ki, tarthatok attól, hogy akár a határon (Szlovákiából jön a cucc), akár itthon szúrópróbaszerűen ellenőrzik (felbontják) a csomagokat?

2020. nov. 30. 16:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
Szlovákiában csomó olyan szórakoztató pirotechnikai cuccot kapni, ami itthon illegális. Szóval simán lehet bajod belőle.
2020. nov. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem vennék petárdát meg illegális dolgokat, a cég Ballasagyarmaton túl a szlovák oldalon van, tehát csak kishatáron menne át.
2020. nov. 30. 16:48
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Senkitől nem halottam még hogy fentakadt a csomagja. Ha csak a szállítás szabálytalan az nem a vevő felelőssége! Honnan veszitek ezt ha a feladó vagy a futárcég nem szabályosan jár el akkor a vevőt büntetik? A tényeket vegyük alapúl hogy az adott dolog már megtörtént e valakivel? Mert jogi baromságokat hordtok össze. És ha történt is egy eset hajlamosak vagytok másképp elmesélni mint ahogy az érintett elmondta!
2020. dec. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ekopironak rengeteg magyar visszatérő megrendelője van. A YT-tele van magyar ekopiros és más külföldről rendelt tűzijáték unboxinggal ahol több doboznyi petárda kerül elő. Van aki egy évben többször is rendel. Kat3, Kat4, és a petárdákat viszik bőséggel a nagy webshopokból.
2020. dec. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Már megrendeltem a pyroboxról a cuccokat :) petkót azért én nem vennék, mert az már az én felelősségem lenne. Nem értem Beni Pyro (a videós) miért beszélt a webshopok ellen ha tényleg szinte mindenkinek gond nélkül kiszállítják.
2020. dec. 1. 22:07
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük a tényeket. Volt olyan ügy hogy számlaadás végett a Bombashop ami egy külföldi cég indult eljárás. Ők futárral szálíttatak és pátárda is volt a választékban. A külföldi hatóságok átadták azon emberek névsorát más ország hatóságainak akik vásároltak. Megkerestek magyar vevőket is ezáltal a magyar hatóságok. Senkit nem büntettek meg sem a szállítás kapcsán a vevők közűl, sem azért mert esetleg illegálisat vett Beni Pyro szerint.


Aztán voltak olyan ügyek a Funke lány ahol külföldi csomagküldős rendelés volt. Vagy egy youtubeos srás aki ekopirós rendelésnél kapott egy petárdát ajándékba és nem esett le neki hogy meg kéne néznie hogy ismeretlen eszköz és hogy mi az? És nem kézben tartva elműködtetni. Őket sem büntették meg sem a szállításért, sem másért.


F3 esetén lehet elméletileg gond ha előbb birtoklod mint december 28-31. De hazai magyar webshopok személyes szállítással is leküldik előbb internetes rendelésnél. A petárda megint szürke zóna mivel P1 és T1 technikai kategóriában mint hang és fényjelző, stb termékek kategóriában vannak legális dolgok. Viszont PT2 kategóriában magyarországon nem legális!


Aztán ott van az a tény is hogy egyesek szeretnék beijeszteni törvények kiforgatásával az esetleges rendelőket. Ide tartozik az is amit felhoztál kérdező. Ezért kiforgatják a dolgokat, és olyanokkal riaszgatnak amik soha meg sem történtet. Ehhez vegyük hozzá hogy sokan nem jogi szakértők. Szóval nyers tényekből induljunk ki.

2020. dec. 2. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én jókat hallok róla. Igen GLS egész magyarországra szállítanak. Állítólag van utánvét is. Diszkréten küldik a csomagot mint magánszemély. Piróra utaló jel nincs rajta. Jó a választék és az oldal magyarúl jelenik meg. Most néztem róla egy magyar videót akinek most jött a csomag meg tőlük.
2020. dec. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen szerencsére magánszemélyként küldik, tényleg jó bolt, tegnap megkaptam a csomagot. De 380-as árfolyammal számolnak valamiért, és a szállítás utánvéttel 13€, ami elég sok.
2020. dec. 4. 08:19
 9/14 anonim válasza:
32%

Szerintem kedves kérdező , az ahonnan te rendeltél jól át--- :D

380 as árfolyammal...

Ne higgy el mindent amit a videósok dumálnak , nagy videós , annyira nagy hogy valszeg kap egy kis plusszt azért hogy a pyroboxot jó , a többit meg rossz színben tüntesse föl , és hoppá , hát az egyik hirtelen már illegálisan szállít , mily csoda :D


Hidd el , ha illegálisan szállítanának , nem működnének több országba való szállítással és több nyelvű weboldallal , már évek óta.

A pyrobox ról én viszont sosem hallotam.


Mondjuk én előbb bízok a csehekben és az ő piromániásaikban mintsem a szlovákokban.

2020. dec. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De illegális Magyarországon pirotechnikai termék szállítása futárszolgálattal! A pyrobox is így szállít, de legalább magánszemélyként.
2020. dec. 6. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!