Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Postai csomagot hogyan kell...

Postai csomagot hogyan kell feladni?

Figyelt kérdés

Szégyen,vagy nem,nagyon sok csomagot kaptam már,de küldeni még soha nem küldtem.Elkezdtem bontogatni a szárnyaimat kezdő vállalkozóként,de rá kellett jöjjek,hogy ha nem postázok,akkor nem fog futni a szekér.Megfigyeltem azokat az embereket,akik már évek óta ezt csinálják,és a postázás nékül nekik se menne.Elmagyarázná nekem valaki,hogy hogyan működik az egész menete?Néztem a posta honlapján van csomag kalkulátor,meg címiratkitöltő.A címiratkitöltőt ha kitöltöttem nekem kell kinyomtatni,és azzal a papírral+a csomaggal bemenni a postára?

Valamint azt akarnám,hogy nem lesz utánvételes küldés,csakis előre utalás után küldeném a csomagot.Ez esetben mit kell kitölteni?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!



2020. dec. 10. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legegyszerűbb az, ha bemész a postára és megkérdezed. Sőt ha vállalkozó vagy és ott zajlana a küldeményforgalom, akkor lehet szerződést kötni és olcsóbb árakat kialkudni, mint "mezei" feladóként. Az utánvét sem az ördögtől való, esetleg érdemes megfuttatni a GLS és más csomagküldő cégeket, mert lehet kedvezőbb ajánlatot kapnál, mint a postától.
2020. dec. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Szerintem próbálj ki több félét. Van a csomagautomata, ott előre kitöltheted és maga az automata kinyomtatja. Csak a csomagot viszed, kifizeted a díjat és kinyílik az automata egyik doboza és kész.

Ha a Postán adod fel vagy csomagponton, akkor nem tudom, ott van-e ilyen nyomtató, nyilván igen.


Vagy Foxpost ugyanez, ott nem tudom hogy van-e címkitöltő.

Van róla yt videó.

2020. dec. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha van eszed, az MPL-t messzire kerülöd, mint a partnert, mert messze ők szállítanak a leglassabban, azt pedig nem szeretik az ügyfelek.
2020. dec. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pont azért használják sokan az MPL-t mert másnapra ott a csomag
2020. dec. 10. 13:40
 5/10 anonim ***** válasza:

A posta drága. Te is és az ügyfeleid is jobban jártok, ha valami csomagfutár céget (pl GLS) használsz, vagy pl Foxpost-ból küldöd.

Foxpostnál online kitöltesz mindent, ha automatába megy, akkor nyomtatni se kell, ha címre, akkor kinyomtatod a címkét, rárakod a dobozra, elviszed az automatáig és kész. 2 munkanap és ott van.

2020. dec. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

MPL üzleti csomag ami érdekel!

A partnereim is mindig így küldik nekem az árut.

Egyik nap szólok,hogy ez+az kellene,este már kapom is az email-t,hogy fel lett adva a csomagom.Másnap pedig érkezik is.Ennek a menete érdekelne.

2020. dec. 10. 14:02
 7/10 anonim ***** válasza:

"Pont azért használják sokan az MPL-t mert másnapra ott a csomag"


Biztos akadnak ilyen szerencsések, én még nem találkoztam velük. :-)

E heti példa: cég által hétfőn feladott csomag szerdáig pihent Fóton, majd csütörtökre került az 1-es számúba, és talán holnapra meg is kapja a vevő.

2020. dec. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem értem komolyan. Nem véleményeket kértem a Postáról, meg hogy van-e olcsóbb se nagyon érdekel.Csak az, hogy hogyan lehet MPL üzleti csomagot küldeni.
2020. dec. 10. 15:07
 9/10 BlackSword ***** válasza:
Mi érdekel az mpl üzleti csomaggal kapcsolatosan???
2020. dec. 13. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BlackSword ***** válasza:

Amit eddig kihámoztam...

Kitöltöd a címiratot, kinyomtatod, vagy a végén felírod a számot, amit kiad, megcímzed a csomagot is, bemész a postára, odaadod az ügyintézőnek, ő felveszi, az alsó felét visszaadja, és kész...

Fontos, hogy ha Te nyomtatod a címiratot akkor se vágd ketté, vagy ragaszd a csomagolásra, mert a postán még nyomtatnak rá... ez 3 kg -ig 2065 ft...

2020. dec. 13. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!