Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Cserépkályha javíttatását...

Cserépkályha javíttatását tulaj vagy bérlő fizeti?

Figyelt kérdés
Mikor meghirdette a tulaj a lakást, azt írta, fűthető gázzal és vagy cserépkályhával. A szerzoődés aláírása után azonban azt mondta, örülne, ha a kályhát nem használnám, mert nincs olyan állapotban. Így viszont 40-45 ezer forintba/hó került a fűtés télen, úgy, hogy 15-17 fok volt a házban. Februárban fát rendeltem, és mégis használtam a kályhát, így 8 ezer lett a gáz költség. Most meghosszabbíttatnám a bérleti szerződést, de szeretném, ha a cserépkályha meg lenne csináltatva, mert nem akarok megint ekkora költségeket. Jogos, ha ezt kérem a tulajtól? Van is kályharakó ismerősöm, aki megcsinálná. Arra gondoltam, a bérleti díj egy részét arra fizetném.
2010. aug. 12. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, azért kérte, hogy ne használd, mert már akkor sem működött tökéletesen. Tehát beköltözésed előtt romlott el. Nekem ebből evidens, hogy neki kell megcsináltatnia, annak csak örülhet, ha az ismerősöd esetleg egy kicsit olcsóbban csinálja.
2010. aug. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minden javitás a tulajdonost terheli, tehát jogosan kéred.


Ő viszont dönthet úgy, hogy a szerződésben leirt feltételek szerint, felmondja a bérleti jogodat.


Ezen kell elgondolkodnod.

Elismerem, nem könnyű.


A legjobb szerintem, ha közösen megbeszélitek a dolgot, és mindkettőtök számára elfogadható kompromisszumot köttök.

2010. aug. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából a kályhával hirdette, az is szerepet játszott a ház kiválasztásában. Én rengeteget spórolnék a megjavíttatással.
2010. aug. 12. 12:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg megkötöttetek egy albérleti szerződést, amiben valami olyasmi állhat az albérlő kötelességei címszó alatt, hogy: "...az albérlő húzza a lakás és annak felszereléseinek hasznait, illetve viseli terheit..."

Vagy hasonló. Tehát a cserépkályha is a lakás része, szóval azt is bérled végül is és így neked kell megjavítani. De lehet, hogy tévedek.

2010. aug. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

100% hogy nincs jobb megoldás, a közös megbeszélésnél.

egy kicsit mindketten beszálltok, és mindketten jól jártok vele.

Ez itt, és minden más esetben is igy a legjobb mindenkinek.

A vitával senki nem nyerhet.

2010. aug. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Te nem piszkálhatsz hozzá az ő cuccaihoz a megkérdezése nélkül. Lehet az is, hogy az a kályha valami emlék neki, és nem szeretné, ha belebarmolnának. Nem kötelező megengednie, hiszen az övé. Persze ha belemegy, akkor minden oké, de ha erősködsz, akkor lehet, hogy felmondja a szerződést, aztán mehetsz isten hírével.
2010. aug. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivel nem a cserépkályha az egyetlen fűtőalkalmatosság a lakásban, nem kötelezheted rá a tulajt, hogy a saját pénzén rendbe tetesse. Természetesen mondhatod azt, hogy neked csak úgy kell a lakás, ha a kályhát is használhatóvá teszi, de ezek után az ő dolga eldönteni, hogy ragaszkodik-e hozzád, vagy kiadja-e inkább olyannak, aki megelégszik a gázfűtéssel.
2010. aug. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!