Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Regisztráljak újra a munkaügyi...

Regisztráljak újra a munkaügyi hivatalnál?

Figyelt kérdés

Márciusban regisztráltam a munkaügyihivatalban, mint álláskereső, pályakezdő.

Semmit nem kaptam tőlük, mert nincs elég munka viszonyom, most végeztem az egyetemmel.

Nem indult semmilyen képzés. Egyedül a honvédségi behívót kaptam meg augusztus legvégén végén bruttó 150 ezerért mehettem volna a határra. Utána másnap azt, hogy töröltek a rendszerből, mert lejárt a 6 hónap szeptemberben. - kb statisztika szépítésnek tűnt.

Sajnos azóta se találtam munkát, de a munka ügyi hivatalhoz beregisztrált ismerőseim se kapnak munkát, se pénzt, se semmit.

Ilyenkor miért regisztráljak a munkaügyi hivatalnál újra, mint pályakezdő? Pályakezdőknek nem jár semmilyen támogatás?



2020. dec. 13. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem jár semmi.

Igazából nem veszítesz vele semmit.

Max ha elmész olyan helyre, ahol kedvezményt akar felvenni rád a munkáltató mert pályakezdő vagy, akkor kérhetik hogy regisztrált és hozz igazolást.

2020. dec. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmi értelme...
2020. dec. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A munkaügyi központnak nem az az elsődleges feladata - sajnos - hogy munkát találjon Neked, hanem az, hogy nyilvántartson és ha előtte dolgoztál eleget (az elmúlt 3 évben 360 nap biztosítotti jogviszonynak kell lenni), akkor álláskeresési támogatásban részesítsen.

Mivel még nem dolgoztál, nem fizettél be adót, ezért nincs miből "támogatni".

Fiatal vagy, jó eséllyel életerős, tudom, hogy szerencsétlen időszak ez, de azért ha akar, talál az ember munkát még ebben az időszakban is: csak sok embernek "derogál" diplomásként árut feltölteni, takarítani, stb.

Gondolom, eltartanak és megteheted, hogy nem dolgozol.

Ha el kellene tartanod egy gyereket, biztos találnál munkát :-)


Bocs, ha esetleg úgy érzed, hogy "ekézlek", de nem értem, hogy egy életerős ember, aki még nem dolgozott miért várja el az államtól, hogy támogassa. FELNŐTT vagy, gondoskodj magadról!

2020. dec. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem derogál olyan helyen dolgozni, ahol nem kérnek diplomát. Igaz nem minden követ mozgatok meg és nem vállalok el minden alja munkát, mert nem az éhenhalás veszélye fenyeget. Dolgoztam rengeteget diák munkán az egyetemi éveim alatt olyan helyeken, mint raktár, áruválogatás, címkézés, kommissiózás. Illetve gyakorlatomat bejelentve fél évig csináltam. Életerősnek nem mondanám magam, de rokkantnak sem, nem a legjobb a fizikai állóképességem. Viszont beadtam a jelentkezésemet raktáros pozícióba és webshop termék csomagolói állásra is, de onnan se jeleztek vissza - kb 5-6 hely.
2020. dec. 14. 08:49
 5/6 anonim ***** válasza:

"Igaz nem minden követ mozgatok meg és nem vállalok el minden alja munkát, mert nem az éhenhalás veszélye fenyeget"


Na látod, akkor azért jól éreztem a dolgot...

Az a baj, hogy sajnos nagyon sok ember fejében pl. a takarítás "alja munka" - holott, ha csak 2-3 hétig nem lenne szemétszállítás és takarítás pl. az utcákon, akkor igencsak eluralkodna a betegség, a bűz, stb. még jobban elszaporodnának a patkányok, stb.

Vagy az eladók, árufeltöltők... Ugye most, hogy tavasszal kijárási korlátozás volt, azért csak felértékelődött az eladók állása egy kicsit, hiszen nekik tartani kellett a frontot akkor is, amikor mások otthonról kényelmesen dolgoztak.


"és webshop termék csomagolói állásra is, de onnan se jeleztek vissza "


Na ezen viszont csodálkozom, mert karácsony előtti hajrá van.

2020. dec. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egy helyről jeleztek vissza, egy kisebb webshop-tól, hogy jelenleg egy diákszövetkezet biztosít számukra embereket kommisziózásra a karácsonyi időszakban.
2020. dec. 14. 10:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!