Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha autó eladás...

Mi van akkor ha autó eladás után nem megyek be az okmányirodába leadni az adásvételit? Én vagyok az eladó

Figyelt kérdés

Mi történik ha én mint eladó nem jelentem be az autó eladását de viszont a vevő rendesen ahogy kell lejelenti, megcsinálja amit kell neki?

Akkor a rendszerben átírják már a dolgot nem? Vagy valami bajom lehet abból, hogyha én nem jelentem le csak a vevő?

A vevő biztos lejelenti azt tudom.



2020. dec. 15. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Akkor például, ha gyorshajtás miatt megbüntetik az autó új tulajdonosát, nehezen tudod csak bizonyítani, hogy az esemény az eladás után történt.
2020. dec. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
A kötelezőről sem kellene megfeledkezni...
2020. dec. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
én még soha nem jelentettem le a gépjárművem eladását, és eddig nem volt ebből probléma. amikor a biztósító önszántából visszautalta a kgfb-ből a díjat, akkor azt gondolom végigfutott az infó a rendszeren. persze ha a vásárló nem jogkövető, akkor jöhetnek a csekkek gyorshajtásról, parkolásról...
2020. dec. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akinek eladtam azt ismerem amúgy és tudom, hogy már le is adta a papírt. A harmadik válaszadóból ítélve akkor nekem nincs tehát különösebb dolgom.


Annyit viszont szeretnék kérdezni, hogyha 1 hónap volt vissza a biztosításból akkor gondolom ilyen pénzt én nem látok? 😅

2020. dec. 15. 16:09
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

ha a vevő átírtatta, akkor onnantól neked nincs kötelező teendőd.


biztosítás időarányos, szóval azért lehetséges, hogy még így is küldenek 1-2ezer Ft-ot :D

2020. dec. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!