Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elég az e-mail-es aliexpresses...

Elég az e-mail-es aliexpresses értesítés ahhoz, hogy átvegyem a csomagomat a postán?

Figyelt kérdés

Ma kaptam e-mailt. Ezt írja benne:


“Time to pick up your package!


Hi XXX,


Your order YYY has arrived at your local post office. Come pick it up! “


Ezzel át tudom venni? Vagy muszáj megvárjam a postai értesítőt?



2020. dec. 22. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Majd a Magyar Posta dob be hozzád egy értesítőt, amivel átveheted a csomagot ha nem voltál otthon a kiszállításnál, vagy a csomag postán maradó.
2020. dec. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ez kicsit elszomorít, mert több mint egy hónapja, talán másfél is mikor rendeltem, hogy ide érjen karácsonyra :(

De gondolom így legkorábban holnap hozhatják az értesítőt és akkor a legkorábban is csak 24-én vehetném át l

2020. dec. 22. 11:25
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Értesítő nélkül is kiadják, csak vidd magaddal a személyi igazolványodat.


Én már vettem át így csomagot, mert a nyomkövetés jelezte, hogy ott van. Bementem és megkaptam, másnap az értesítő is megjött, de addigra a csomag nálam volt :D

2020. dec. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Érdekes. Én egyszer próbáltam így, erre a postás nő hepciáskodott, hogy csak postai értesítővel áll módjukban csomagot kiadni, meg nem is tudja hogy képzelem, hogy csak úgy odamegyek. :/

első voltam

2020. dec. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ilyen próba-szerencse alapon megpróbáltam. Sajnos nem adták ki, de a postásnő nagyon aranyos volt legalább.
2020. dec. 22. 13:26
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem kell értesítő, az nem egy hivatalos dokumentum. Ragszámmal kell oda enni a postára és személyivel, ha a posta követője azt mondja már ott van.
2020. dec. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hogyha a magyar posta nem lenne elég hirhedt, most tovább rontom a hírnevét.

Ugyanis aznap mikor kiírtam a kérdést meghozták az értesítőt, tehát másnap át is vehettem volna... csakhogy a szomszéd postaládájába ment a papír. Ha minden jól ment volna, akkor sikerült volna karácsonyi ajándékként adnom, de a postás jól megszivatott.

És nem is csak ezzel a rossz postaláda dologgal (postaládán is ott van a nevem és az ajtó, emelet szám is, szóval amit tett szimpla retardáltság). Mivelhogy más postacímet adott meg. Csodálkoztam is, hogy most máshol kell átvennem, de nem tűnt szürreálisnak, mivel a posta amit megadott egy irányítószámba van velem - bár ahova küldeni szokták az nagyobb és közelebb van.

Szóval megnéztem mi ez a posta, ahova mennem kell, és mivel Google-n elég sokan írták róla, hogy kora reggel nagy sor van, ezért ma 7:45-kor már az ajtaja előtt álltam sorba, elsőként. Mögöttem 8-ra már tényleg kígyózott a sor, de majd megfagytam amire késve (!) nyitottak. Ekkor gyorsan leadtam az értesítőt, és 5 perc álldogálás után közölte a postás nő, hogy nincs ott a csomagom. Abba a posta csomagátadó helyen van, ahova eddig érkezett.


Ekkor kivártam a posta csomaglelő hely sorát, ami szerencsére gyorsan ment, és ott közölték velem, hogy ez a nagy, rendes postán lesz. Ez pont mellette van, de ugyanakkor akkora sor volt ott, hogy a csomagátvevő hely ablakából láttam a sor végét.

Fél órát fagyoskodtam, mire szólt a beengedést szabályozó nő, hogy elviszi a postacsomag értesítőket, hogy valaki kikeresgesse őket míg várakozunk. Mikor bejutottam pedig az ügyintéző lecseszett engem. És ennek a lecseszésnek a tárgya az volt, hogy a postai értesítőmön a nevemnek csak az első fele kiolvasható - hisz ha a postás eddig nem szívatott volna eléggé, ráadásul úgy írta rá a keresztnevem a lapra, mintha csak az írott "l" betűt tanulta volna meg.

2020. dec. 28. 09:02
 8/8 A kérdező kommentje:

Érdekelne, hogy amúgy másnak ki szokták-e adni még így e-mailes értesítéssel?

Kicsit utána olvastam és tényleg ilyen fele-fele az arány, hogy van ahol elég az e-mailes értesítés (mert a nyomonkövetési funkció korrekt), és van ahol mindenképp értesítőt kérnek.


Ti hogy jártatok?

2021. febr. 6. 07:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!