Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fizetős QR kódot tudok létreho...

Fizetős QR kódot tudok létrehozni? (Lent)

Figyelt kérdés

Ahogy pl a sárgacsekkem van egy QR kód, amit ha pl Simple alkalmazással csak beolvasok és leokézom, elutalják az összeget a szolgáltatónak. Olyan QR kódra gondolok, ami ugyanígy működik, csak én adom meg az összeget és a számlaszámot. Pl eladok valamit, és a vásárló csak beolvassa a kódot, és a számlámra utalja a pénzt. (Az összeget nyilván látja és jóvá hagyja.)

Nem átverés a célom.



2020. dec. 22. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lakossági felhasználóként nem vagyok benne biztos, hogy ezt lehet e :D
2020. dec. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
kb olyan mint online webshop fizetés
2020. dec. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazából amiatt, hogy egyszerűbb lenne “rendes” bankszámlára utalni, nem kellene annyi adatot, 24 jegyű számlaszámot beírni.
2020. dec. 22. 19:01
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha Raiffeisenes vagy, akkor [link]

Paypalen: [link]

Máshogy szerintem nem, de majd talán jövőre lesz valami egyszéges rendszer, hogy bárki létrehozhasson egy QR kódot fizetési kérelemhez.

Vagy hátha lesz egy mobilos applikáció, ami más országokban is van, hogy az appban email cím vagy telefonszám megadásával lehet fizetni, egyszerűbben, gyorsabban, mint a mobilbankba belépve.

2020. dec. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem kell 24 jegyű számlaszámot beirogatni, én már hónapok óta csak e-mail címmel vagy telefonszámmal utalok. Sokkal egyszerűbb. Térj át te is erre.
2020. dec. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
OTP-nél azt hogy lehet beállítani? (Revolutnál tudom)
2020. dec. 22. 20:38
 7/11 anonim ***** válasza:
Helyedben beszkennelnék egy sárgacsekket, megnézném miből áll (úgyis csak szimpla szöveg) átírod saját adataiddal és generálsz valami online oldalon QR-kódot belőle.
2020. dec. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a saját bankod appja nem tud QR kódot generálni, itt van ez: [link]


Nekem a Gránitnál (is) van számlám, az ő appjuk már tud generálni és olvasni is ilyen QR kódot.

2020. dec. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Másodlagos azonosító. Nem tudom, hogy kell bekapcsolni, nekem az ersténél csak a netbankban kellett beállítanom.
2020. dec. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy tud-e (OTP Smart Bank és Simple). Én a helyi és távolsági jegyvásárlásig, a sima QR-es fizetésig jutottam el, de addig sajnos nem, hogy nekem hogy tudnak így fizetni.

Minden segítséget köszönök!

2020. dec. 23. 00:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!