Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom biztosra, ha...

Honnan tudhatom biztosra, ha egy oldal kamu és a vásárlók átverésére készült? Vannak jelek amik garantálják, hogy megkapom a terméket a pénzemért?

Figyelt kérdés

Találtam egy oldalt ahol lényegesen olcsóbban juthatnék hozzá bizonyos termékekhez. Az árukeresőnél ezt a oldalt mint opció nem is jelzi, ha rájuk keresek. Véleményeket az oldalról nem találok. A fizetésnél pedig az utánvétes verzió nem jelenik meg.

Nem tudom merjek-e rendelni tőlük nagyobb összegben.


Korábban már majdnem megjártam egy függőszékkel kapcsolatban, és itt az oldalon hívták fel a figyelmem arra, hogy az átverés lesz, és az egyik válaszoló édesanyja is megjárta már velük. Hajlamos vagyok az ilyen oldalaknak bedőlni, ezért szeretnék utánajárni.


[link]


Erről lenne szó. Mit gondoltok?


2020. dec. 29. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Na ez tipik olyan oldal ami nem bizalomgerjesztő és nem rendelnék róla.
2020. dec. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Maga a tény, hogy valami lényegesen olcsóbb az átlagos piaci áraknál, már figyelmeztető jel. Miért árulná valaki irreálisan olcsón azt, amit drágán is megvesznek az emberek? Nekem már ebből egyértelmű, hogy nem vásárlok ilyen helyről semmit.

De tegyük fel, hogy szürkeimport cuccok, és szlovák áfás trükközés, és akkor mondjuk a magyar áfával csökkented az értékét. Ha az árak ennél is jóval olcsóbbak, az gyanús.


A "kereskedő" egy kertépítési témakörbe tartozó tevékenységű cég, nyoma sincs a tevékenységi köreiben netes kereskedelemnek (helyette van építés, bontás és takarítás). A székhelye egy székhelyszolgáltatónál van, oda aztán mehetnél panaszt intézni, szétteszik a kezeiket, hogy ők csak regisztrátorok és oda van még bejelentve 200 másik cég, ott nem fogsz találni egy tulajt vagy ügyvezetőt sem. Boltot még annyira sem.


A maradék benyomás pedig az, hogy egy sablon webshop motor van semmitmondó sablon információkkal kitöltve, ilyet bárki csinál 1 nap alatt.

2020. dec. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Nem rendelek tőlük.
2020. dec. 29. 18:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A cégről ami elvileg üzemelteti az oldalat netes jogtárakban semmi infót nem látni, hogy egyáltalán létezik a valóságban. Egyébként a székhelye egy nyóckeri székhely szolgáltató cége, ahova csiliom más cég is be van jegyezve. A google dob ki egy már törölt oldalat, ami szerint ennek a cégnek a tevékenysége a "Zöldterület-kezelés". Az oldal meg trágya, le sincs fordítva sok helyen angolról. meg mi a franc az hogy "kanüzlet", mi köze ennek a névnek egy gyerekjátékokat árusító webshophoz?


Benne ez azt a gyanút kelti fel, hogy ezt a domaint egy másik átverős oldalhoz használták ami valamiért megszűnt, úgy hogy csak fogták a régi domaint és arra csináltak egy újabb átverős oldalt már teljesen más profillal. Persze ez csak merőben feltételezés, egyáltalán nem állítom hogy ez így történt.

2020. dec. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mire begépeltem volna, a 4-es válaszoló beelőzött, leírta az általam is összegyűjtött infókat.
2020. dec. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Az oldal nem is érhető (már) el.
2021. jan. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!