Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lottózással vagy kaparós...

Lottózással vagy kaparós sorsjeggyel van nagyobb esèly nyerni?

Figyelt kérdés

Tudom, álmodik a nyomor de azért jól esik álmodozni. Azt szoktam csinálni,hogy perselybe gyujtök pènzt és ha megtelt az lottózásra költöm. Eddig nem jött be.

Arra gondoltam, hogy a mostani összeget kaparósra költenèm, de valahogy nem bízok bennük, mennyi az esélye hogy pont ebben a lottózóban van egy nagy összegű kaparós? Ti mit gondoltok?


2021. jan. 4. 22:35
 1/7 anonim válasza:
Nagy összegre kicsi az esély kaparóson. De arra lottón is, nem? Sőt, ott többnyire még a kicsire is, talán skandi puttó kivétel. Persze az is kérdés mi nagy és mi a kicsi... 5-10 ezreket lehet nyeregetni sorsjegyen, ilyen nagyságrendhez lottón pl. ötösön már hármas kell, ami igen ritka szerintem.
2021. jan. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Anyukám játszik hetes lottón, olyan 2-3 havonta egyszer húzzák ki egyben 3 számát. Annál több nem nagyon volt neki, pedig 20 éve játszik minden héten 2 mezővel. Csodálom, hogy még mindig bízik benne.

Kaparóst nagyjából havonta 1-2-szer veszek, általában bukszát, de manapság ritkán nyerem vissza az árát. Egyszer nyertem 14 ezret, pár alkalommal 5 ezret, de kb ennyi. Nem értem miért bízok jobban benne, mint egy 300 Ft-osban.

Az pedig, hogy "Pont abban a lottozoban van egy nagy összegű sorsjegy", szerintem nem lehetetlen. Viszonylag kis városban élek a világ végén, 9 ezer fő lakossal, és eljutott ide egy 10 milliós kaparós - sajnos nem én, hanem az egyik szomszédom szerezte meg. :/

2021. jan. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kaparósón.Ha keveset is,de több eséllyel
2021. jan. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondolom 5 millio forint már nagy összeg lenne.

Abban az esetben a Fáraók kincse 300 ft-os kaparós a legjobb 1:384615 az esélyed 5 millióra...


Viszont a lottón ennél jobb esélyek vannak de a kenóval kell játszani, a kenó 8-ason 250ftért 1:230115 a nyerési esélyed, 5 millióra

2021. jan. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Szazszor leirtam. A kaparos sorjegy RTPje, vagyis amit visszaoszt a szervező (return to player) 65%. Ami borzasztoan alacsony. Lehuzas.


Bemesz az elso kaszinoba es nekiallsz roulettezni. Ennek 97,27% az RTPje.


1:1369 eselyu szisztemat mondok neked amivel a penzed 1296szorosat fogod nyerni. Vagyis 500ftbol 648000ftot.

Random kivalasztasz egy számot felteszel ra 500ftot es ha bejon az egesz nyeremenyt megegyszer barmelyik szamra. Ha az is bejon 648000 a nyeremenyed es erre az eselyed 1:1369


Vagyis majdnem 300x nagyobb erre az eselyed mint a faraok 5milliora..



A pelda csak szemleltetes hogy lasd meg a kaszinos roulette is 1000szer jobban megeri ming q kaparos vagy a lotto.

2021. jan. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Minden sorsjegy hátulján rajta vannak az egyes nyeremények nyerési esélyei.

Lottónál pedig megtalálod a honlapon vagy a lottózókban, de szerintem a papír alapú szelvény hátulján is rajta van

2021. jan. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ebben a két videóban elemezve vannak a különböző kaparós sorsjegyek, illetve a különböző lottófajták nyerési esélyei:

[link]

[link]

2021. júl. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!