Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A navtol kaptam egy levelet...

A navtol kaptam egy levelet miszerint 6honapra visszamenőleg Ki kell fizetnem a tb-met több mint 42e ft , kérdezem én miért ennyi időről és miért is kaptam ezt a levelet?

Figyelt kérdés
A második éve tanulok esti tagozaton , 2 éve járok diák munkára ( nem folyamatos) , a 18 évem most novemberben töltöttem! Rendben van hogy estiskent nem vagyok rá jogosult, az is rendben van hogy a diákmunkát ahol végzem az nem munkáltatói hanem diákszövetség/tagság . De akkor kérdezem én miért 6hónapról küldtek ki értesítést ? Felhívtam a navot egy gép beszélt ugye azt mondta írjam be az ügyszámomat ezt követően azt mondta lényegében hogy nem vagyok jogosult hogy beszélhessek velük már az oldalukon kértem idő pontot és be fogok menni személyesen . Szerintetek jogos volt ez a lépésük? El mentem egy járási irodába hogy igényeljem meg újra ezt a tbt de amikor mutattuk a levelet és el mondtam a helyzetemet csak nézett egyet és azt mondta ehhez nincs joguk és azt mondta hogy 18 éves korig mindenkinek jár a tb ingyenesen.

2021. jan. 5. 12:59
1 2
 1/12 anonim válasza:
Azt se értem miért 6 hónapra visszamenőleg küldik nekem már az első hónapban küldték ahogy megszünt
2021. jan. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát ezaz... Akkor eddig ki fizette eleve..
2021. jan. 5. 13:32
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Ne keress rá magyarázatot, csak fizess! Nekem bevételem sincs, mégis minden hónapban húzzák le rólam, mondjuk az mellékes hogy EÜ ellátás sincs, még a műtéteket se végzik el, de semmi gond, amúgy se egészségügyre mennek ezek a pénzek, az csak a hivatalos indok. Örülj neki inkább hogy te is hozzájárulhatsz ahhoz hogy Mészáros Lőrinc a valaha volt leggazdagabb emberek közé kerülhet!
2021. jan. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Durva..
2021. jan. 5. 13:52
 5/12 anonim ***** válasza:
6%

"mondjuk az mellékes hogy EÜ ellátás sincs, még a műtéteket se végzik el, de semmi gond,"


Ez mondjuk hülyeség, anyukámat Karácsony előtt 3 nappal műtötték meg.

2021. jan. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 3-as hozzászóló!

Kérlek, sürgősen keresd fel háziorvosodat, gyógyszerészedet. A fóbiák ma már gyógyíthatók!

Jó tanácsként még ajánlom, hogy kevésbé ütős szert szedj, mérsékeld az alkohol fogyasztást és esetleg vedd észre magad körül a tényeket IS. (Politikai fejtágítók ezt nem tudják pótolni neked!)

2021. jan. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kérem segítsenek ma megyek be személyesen de nem tudom hogy igaz e hogy 18 éves korig ingyenes?
2021. jan. 6. 09:46
 8/12 anonim ***** válasza:

Igaz:

"Kik jogosultak kizárólag egészségügyi szolgáltatásra?

a kiskorú, magyar állampolgársággal, menekült vagy oltalmazott jogállással és Magyarország területén lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkezik, továbbá az a nem magyar állampolgárságú kiskorú, aki Magyarország területén lakóhellyel rendelkezik,"

[link]

és mielőtt belekötnének a kiskorúságba:

"2:10. § [A kiskorúság]

(1) Kiskorú az, aki a tizennyolcadik életévét nem töltötte be. A kiskorú a házasságkötéssel nagykorúvá válik."

2013. évi V. törvény

a Polgári Törvénykönyvről

[link]

2021. jan. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 8as! Ma votam
2021. jan. 6. 21:19
 10/12 A kérdező kommentje:
Voltam* bent és kiderült a táblázat csak egy példa volt. Nem kell 6hora vissza menoleg fizetni csak a decemberit
2021. jan. 6. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!