Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kryptovaluta vásárlást terveze...

Googol kérdése:

Kryptovaluta vásárlást tervezek,hosszabb távra, mondjuk 10 évre. Cold wallettel, pontosabban Ledger Nano S -el. 1. A cold wallet tárolja a coinokat, vagy csak egy hozzáférési kulcsot? 2. Mi történik ha a Ledger cég 10 év mulva már nem lesz?

Figyelt kérdés

2021. jan. 11. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
"Csak" a kulcsot, de mindenhol "csak" a kulcsot tudod tarolni. A bitcoin a blokklancba van, adott cimeken, azt hogy egy adott coin kie az hatarozza meg hogy ki iranyitja a cimet. Vagyis kinek van kulcsa a cimhez. A ledger walleted a cegtol fuggetlen.
2021. jan. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csak hogy tisztában legyek a kockázatokkal.Ha jol értem, a nano s sokfajta coint tud tárolni de csak 5 app lehet rajta egyszerre. Ahoz hogy hozzáférjek a többihez fel kell tennem az appot a gyártó weboldaláról.

Ha valamilyen oknál fogva 10 év mulva már nem lesz ez az oldal, akkor a többihez nem férek hozzá?

2021. jan. 12. 17:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Ird ki papirra a kulcsokat es a 12 szavas seedet es tedd el biztonságos helyre. A coinok mindig a blockchainen tarolodnak, a kulonfele walletek csak a hozzafereshez szukseges privat kulcsot taroljak, tehat csak egy számsorozatot. En azt csinaltam hogy leültem egyik délután es megtanultam a 12 szavas seedet. Ez a legbiztonságosabb módszer szerintem.
2021. jan. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 EgyGabor ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz. A fontos dolog a seed words biztonságba helyezése. Azzal más tárcában is hozzáférsz, úgyhogy mindegy mi történt a ledger-rel.


E mellett nem szabad web-es tárcág (értsd browserben futót) használni. Annál már a telefonos is jobb. Mycelium pl. kompatilis hw tárcákkal.

2021. jan. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!