Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay-en vásároltam 250 ezer...

Ebay-en vásároltam 250 ezer értékben ékszert, de nem paypalon hanem bankszámlára utaltam. A termék hamis. Az illető Amerikai. Tudok valami tenni jogilag vagy igy esélytelen hogy eu-n kívül van ?

Figyelt kérdés

2021. jan. 13. 15:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ebay-nak van saját érdekvédelmi rendszere, mindkét irányba. Tehát eladót is védenek vevőktől, vevőt is eladótól.

Sok lehetőség van, a nemzetközisége nem könnyíti meg a dolgot, de nem is válik lehetetlenné.

Miben nyilvánul meg a termék hamissága? Nem felel meg az anyaga a leírásnak? Hamis márkajel?

2021. jan. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hamis márka, Minden fel van tüntetve úgy, mint az eredetiben, viszont az anyaga nem arany, a kövek sem azok amik le voltak irva. egyszerűen egy hamisított terméket kaptam eredetiként hirdetve. Az ebay-es védelem viszont akkor szolgál ha paypalon vettem, viszont én üzenetben beszéltem meg vele hogy utalom a számlára.
2021. jan. 13. 15:14
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Első körben nyiss egy ügyet (case) ebayen azzal az indokkal, hogy nem azt kaptad ami a termékleírásban szerepelt. Itt tudsz egyezkedni az eladóval. Ha nem hajlandó vagy nem reagál, itt kérheted az ebay segítségét, aki mint egy bíróság, dönteni fog valaki javára. Ehhez bizonyítanod kell tudni, hogy tényleg hamis, ami nem szerepelt a termékleírásban (ha utólag beleszerkeszti annak nyoma marad, már akkor is benne kellett lennie amikor rányomtál a vásárlásra). Ha a javadra döntenek és az ebay bankkártyás fizetését használtad (vagy paypal, de mint írtad, nem azt), automatikusan visszakapod a pénzed. Más módon nem is fizethettél szabályosan. Ha te nem az ebay rendszerén keresztül nyomtál rá a megvételre és fizetted ki, akkor megszegted a felhasználási feltételeket, így minden hiába.
2021. jan. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor valóban, én megszegtem a felhasználási feltételeket.. Viszont van bármi ebay-en kivüli jogi úton elérni hogy visszakapjam a pénzt? Vagy mivel amerikai, és utaltam, a pereskedés drága lenne vagy alapból nem tehetek már igy semmit?
2021. jan. 13. 15:19
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A pereskedés nem csak drága, de legtöbbször lehetetlen is, mivel akit te amerikai eladónak véltél az általában csak valami postai továbbító, és az eredeti csomagod mondjuk valahonnan pakisztánból, vagy afrikából lett feladva.


A legtöbb ilyen trükközőt ezért nehéz elkapni utólag, mert az amerikai címen embert nem találnál.

2021. jan. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
29%

Bűncselekmény esetén nincs perköltség, az csak polgári peres eljárásban (persze pénzbe kerül, de nem a feljelentőt terheli).

Ha van megdönthetetlen bizonyítékod, akkor jelentsd fel a rendőrségen.

De legyen tényleg kellően alátámasztott!

2021. jan. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
6: és melyik rendőrségen jelentse fel? ugye nem gondolod, hogy a baktalórántházi yard majd utána megy neki egy amerikai feladónak :D
2021. jan. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%
6-os! És olyanról nem hallottál, édes egy komám, hogy egy ügyet áttesznek?
2021. jan. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

Már New Yorkba? :D


Még az uninón belül is nagyon lassan őrülnek az ilyen ügyek, már ha egyáltalán elindulnak valóban.

2021. jan. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt buktad. Ez a tanulópénz, hogy voltál olyan sügér, hogy ebayről vegyél ékszert, de magánúton. Gondolom az eladó kérte, hogy így fizess, pont azért, mert nincs vásárlói védelem.
2021. jan. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!