Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit érhet ez az elvileg...

Mennyit érhet ez az elvileg aranygyűrű? Érdemes-e eladnom, vagy nem ér semmit és inkább tartsam meg?

Figyelt kérdés

Öröklés révén hozzám került egy gyűrű. Elvileg aranyból van, a hátulján a szám "585", ami nem tudom pontosan mit jelent - a netes keresés alapján ez "585-ös finomságú törtarany" (persze, ha nem hamis). Nem terveztem eladni, mivel azt gondoltam, hogy családi ereklye, de mint kiderült nem is azé volt akiről gondoltam, hogy az övé volt, hanem egy számomra teljesen érdektelen (nem is vérrokon) emberé, és mivel hordani amúgy sem szeretném, így gondolkodom azon, hogy el-e lehetne adni valahol (ha máshol nem, akkor vannak az ilyen "sima" ékszerboltok ahol adás-vétel is van).


Elvileg 6 gramm a gyűrű. Ez így vajon érdemes már arra, hogy eladjam így, vagy csak kinevettetem magam, ha elviszem egy ilyen helyre? (Anno az ezüstláncot is eladtam, de az nem ért sokat - de arról tudtam is, hogy nem, csak nagyon megszorultam). Most annyira nem vagyok, viszont ha van számottevő értéke, akkor inkább váltanám pénzre, "lenne helye" és nincs kedvem egy ékszeren "ücsörögni" átvitt értelemben.


Elnézést kérek, hogyha butaságot kérdeztem, de nem vagyok járatos az ékszerek ügyében (nem is szeretem hordani őket - kivétel a jegygyűrű és a családi ereklye medalion, ezért is adnám el inkább ezt)



#eladás #arany #gyűrű #nem fux #hátha ér valamit #ne sértegessetek, kérlek
2021. jan. 14. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az 585 azt jelenti, hogy 14 karátos a gyűrűd.


Az ilyen ékszereket az esetek 99%-ban csak törtaranyként veszik meg, ez helytől függően 8-10 ezer között megy jelenleg grammja.


Ha mégis megveszik gyűrűként, akkor az kb 50%-al magasabb árat szokott jelenteni, de csak a szép formát veszik így, a sima karikagyűrűket, tömegtermelt gépi ékszereket csak törtaranyként veszik meg. Persze igazán különleges darabok ára sokszorosa is lehet, de gondolom neked nem az van.

2021. jan. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1.


[link]


Pontosan ilyen pecsétgyűrűről van szó, egyedül annyi, hogy a "tetejére" pár vonal van vésve amolyan díszítésként. Ez így szép formának számít, vagy ez is a "tömegtermelt" kategória? Elfogadom, ha az, csak kérdezősködöm itt, hogy adott esetben ne csapjon be az ékszerész.

2021. jan. 14. 20:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tipikusan törtaranyként fogja csak megvenni mindenki, tizenkettő egytucat cucc.


Akkor megnézed, hogy mennyi a gramm ár, és megszorzod a tömegével. Ennyi, pár forint szórás van a helyek között

2021. jan. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3.


Én is így gondoltam, mert elég sok helyen látok hasonlóakat, de azért gondoltam megkérdezem, hátha. (Medalionom már másik kérdés, de azt meg nem adnám el sosem, mert három generáció óta öröklődik, igaz egy kimaradt, nagyszüleim nekem adták nem a gyereküknek, mert 'az úgyis csak elinná az árát' - és amúgy tényleg, nekem viszont számít az eszmei érték. A gyűrűnek addig volt amíg azt hittem, hogy azé akinek gondolom, de mint kiderült - nem. Így számomra nincs már ilyen értéke)


Így is megéri eladnom (ha ténylegesen a törtarany árán veszik meg, akkor is elég jó pénzt ér úgy, hogy nekem semmibe sem került), mivel haszna számomra nincs. A pénznek több van.

2021. jan. 14. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!