Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan működik a részvény...

Hogyan működik a részvény pontosan?

Figyelt kérdés

Tanultam a részvényekről, számolgattam, tudok a hozzá tartozó szakszavakról, de hogy saját tevékenységet tudja velül folytatni ahhoz sajnos ez kevés.


A jelenlegi árfolyam azt jelenti, hogy csak annyiért lehet megvenni? A grafikon amelyet látok azt jeleni, hogy az a jelenlegi ár (hozam stb nyilvánm társul hozzá) és ha várok vele pár hónapot/évet és eladom akkor nyerek rajta?


Egy példa: Ha tavaly ilyenkor vettem volna egy Tesla részvény 102 dollárért, akkor ma el tudnám adni az 826 dollárért? Csak árfolyam értékén lehet részvényt venni, értem ezalatt hogy arányaiban (ár, kamat) kisebb részvény nem létezik.


Maximum hány darab részvényt lehet birtokolni egy cégnél, ha van egyáltalán felső határ.


Mit kell tennem, hogy eleget tudjak ahhoz, hogy valamikor a jövőben be tudjak fektetni ilyen formában?



2021. jan. 17. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Te jó ég??? Ennyire alapfogalmaid is hiányoznak, és ezzel akarsz foglalkozni?


Ajvé!

2021. jan. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit itt kidob a google, azokat mind olvasd el. Első lépésként!


[link]

2021. jan. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azért írok ide mert keveset tudok, igen. Ennyire nincs fogalmam róla. Azért mert megtanultam a képleteket még gyakorlati tudásom nincs hozzá. Természetesen nem holnap szeretnék vele foglalkozni, de úgy gondoltam hogy itt megkérdezem az alapokat, mielőtt jobban beleásom magam önállóan.


Mivel azt sem tudom, hogy mit nem tudok, ezért minden segítség számítana.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2021. jan. 17. 17:49
 4/9 anonim ***** válasza:
45%

"Tanultam a részvényekről, számolgattam, tudok a hozzá tartozó szakszavakról"


Aztán felteszel ilyen kérdéseket... WTF?

2021. jan. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Mit kell tennem, hogy eleget tudjak ahhoz, hogy valamikor a jövőben be tudjak fektetni ilyen formában?"

Nyitsz egy értékpapirszámlát egy brókercégnél... kb ennyit kell tenned. A legtöbbnél elérhető az összes értelmes tőzsde... aztán veheted a túlárazott teslát horroráron :D

2021. jan. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A saját tevékenységet folytatni alatt mit értesz? Saját pénzedet forgatni, vsgy más pénzét is?
2021. jan. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azt értem, hogy mivel még fiatal vagyok és tanulok jelenleg, ezért próbálok befektetési módszerek után nézni, ami aránylag kis kockázattal jár és hoasszú távon éri meg. Ezért vagyok itt ezzel a kérdéssel, mert ha elegendő tudást gyűjtök hozzá, akkor a saját pénzem fektetném bele egy-egy ilyen ügyletbe és várok el tőle valamilyen megérülést az évek során.


Nem fő állásban szeretnék ezzel foglalkozni és bámulni a grafikonokat, csak egy hehyet ahol a pénzem kamatozik és ha úgy vélem hogy eljött az idő és a feltételek is kedvezőek, akkor kivegyem és kezdjek vele valamit életszaksztól függően.

2021. jan. 17. 19:13
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne a gyk-n próbálj tudást szerezni hanem keress vmi szakirányú tanfolyamot.
2021. jan. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A 7-es válaszodból most már rajzolódik a körkép...

Így már tudok válaszolni.

A legegyszerűbb és legkifizetődőbb, ha majd ott tartasz, hogy lesz bankszámlád kapcsolsz hozzá egy értékpapírszámlát. Addigra gyűjtesz néminemű összeget...

Megmondod az embernek, hogy te magas kockázatot hajlandó vagy vállalni és szeretnél részvényeket venni vagy SOKKAL INKÁBB részvényalapba fektetni a pénzed. Aztán erről aláírsz egy dokumentumot.

Vagy saját kútfőből vagy segítséggel kiválasztasz egy részvényalapot, a pénzedből pedig megveszed.

Onnantól kezdve figyelheted a grafikont hogy mennyire volt ez jó befektetés..

Körültekintőnek kell lenni és abba fektetni amiről a jövő szólni fog... éppen ezért magas a kockázat és magas lehet a haszon is hiszen senki sem tudja megjósolni mit tartogat a jövő. Nagyon nagy százalékát a pénzednek elbukhatod gyorsan, ugyanígy nagyon sokat nyerhetsz is.

Ezeket a részvényalapokat egyébként hosszútávú vételre javasolják, mert úgy általában egy mérsékeltebb de folyamatos növekedés érhető el... jó esetben.

2021. jan. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!