Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kínából szállítási idő?

Kínából szállítási idő?

Figyelt kérdés
A nyomkövetés szerint a kínból rendelt csomagok 1-2 hét alatt többnyire eljutnak Magyarországig. Miért újabb 2-3 hét alatt jut el a címre, mikor belföldön a szállítás csak 1-2 nap?

2021. jan. 28. 16:00
 1/4 anonim válasza:

Talán kisebb a kapacitása a magyar postának, kevesebb ember dolgozik ott, vagy ilyesmi.


Én Japánból rendeltem csomagot, ami összeállítással-elküldéssel-Magyarországra érkezéssel is csak 2-3 napba telt, de kb 5-6 nap volt mire Budapestről megkaptam (pedig az már csak 120km lett volna)

2021. jan. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért, mert amikor Unión kívülről jön egy csomag, akkor még a Posta elvégzi a csomag átvizsgálását, szükség esetén a Vám vagy ÁFA vagy mindkettő kiszabását - és ez bizony idő, valamint alacsonyak a bérek, kevés az alkalmazott és még erre jön rá, hogy idén jan.1-től az Angliából érkező árukra áfát kell kiszabniuk - emiatt feltorlódnak a csomagok.
2021. jan. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy 2 mondja.


Rettenetesen túlterhelt mind a posta logisztikai központja, mind a vámosok. Ember hiány, szigorú vizsgálati szempontok.

2021. jan. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy 3-as mondja :-) (2-es vagyok)


Alá is támasztom egy cikkel:

[link]

2021. jan. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!