Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hibás használt autó akkumuláto...

Hibás használt autó akkumulátort adtam el, milyen szabályok vonatkoznak erre? Többi lent?

Figyelt kérdés
A Facebook marketplacen adtam el egy fellelt állapotú akksit. A vevő tudta, hogy fellelt állapotú és hónapok óta nem volt használva,és rámérve sem volt. Mégis megvette mérés nélkül. Kiderült, hogy nem tölthető már és stornozni akarja az egészet. Van ehez joga? +Rendőrségi feljelentéssel fenyeget, rokonok megkeresésével stb.

2021. jan. 29. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem fontos kérdés, hogy mennyi volt az akku vételára? Következtethető volt-e, hogy működőképes az akkumulátor?
2021. jan. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs hozzá joga, de a korrektség azt kívánná, hogy visszavedd.
2021. jan. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Ez miatt nem nagyon veszek már semmit ezeket a helyeken. Régen szerettem a vaterát, aztán a jófogást is, meg a marketplace -n is egész jó dolgokat lehetett venni, de most már szinte csak a szemét van fent. Telefonok amiről nem tudni honnan vannak, akkuk amiről nem tudni jók-e, levetett láncfűrészek, motorok ami milyen érdekes mind jó, csak karbi tisztítást igényel és arra pont nincs ideje a tulajnak. Ami szerinte csak 20 perc... Érdekes mennyi mindennel csak milyen keveset kellene foglalkozni, csak pont az a pár perce nincs az eladónak :) Viszont el tudja mondani, arra van idő.


Akkut is még ha méri is, hiába mert a feszültség egy dolog, de terhelésvillával magánember nem szokott rendelkezni, se komolyabb műszerrel amivel normális helyen tesztelik.


Ilyenkor szerintem vagy az a korrekt, hogy ha valaki árul egy akkut ami a saját autójában volt és tudja, hogy jó vagy ha lutri, hogy jó-e, ha nem jó tényleg visszaveszi ha szemetet adott a másiknak pénzért, ha meg jó akkor úgyse viszik vissza.


Pár ezer forintot még kaphatsz érte ha leadod valahol rosszan. Nem elegáns dolog mással kifizettetni jó árán a hulladékot.

2021. jan. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha le volt írva a hirdetésben, hogy nem tudod, hogy milyen állapotú, és nem tesztelted, akkor nem tud sokat tenni.


A vételár valóban lehet még releváns, ha az ár is tükrözte, hogy kb valamit vesz, akkor teljesen rendben van a dolog, így járt.

2021. jan. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Régen szerettem a vaterát, aztán a jófogást is, meg a marketplace -n is egész jó dolgokat lehetett venni, de most már szinte csak a szemét van fent. "


Hát azért bocs, nem egészen ugyanaz a Vatera meg a JÓfogás,+ Marketplace.

Míg az egyiken ELLENŐRIZETLEN emberek vannak, addig a Vaterán ellenőrzött, értékeléssel rendelkező, bármikor leinformálható eladók vannak, ráadásul a Vatera BVP programja biztosítja azt, hogy akár vissza is kapd a pénzedet ilyen esetben.

Egyszer még jó pár éve egy ismerősömnek egy üres, fehér lapos könyvet küldött az eladó, s visszakapta a pénzét az utolsó fillérig, postaköltséggel együtt.

Rengetegszer leírtuk már, hogy csak értékeléssel rendelkező eladótól/oldalról/webáruházból kell vásárolni.

Ha nem tűnik megbízhatónak, nem kell megvenni 2-3 ezer ft haszon reményében, mert így meg többe kerül az egész, mivel bukta.


Igen, és mennyibe került az az aksi, kiderült-e belőle, hogy lehet, nem működik?

2021. jan. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

#5 Lehet hogy ellenőrizettek (magamnak is van több mint ezer + értékelésem, 100% -os vagyok), de attól még sokan szemétleadónak használják. Nem mindegy, hogy ha veszel egy kishibás gépet akkor az úgy kishibás, hogy elromlott valami, aztán ha meg van csinálva akkor az jó, vagy úgy kishibás hogy valójában már elvitte szerelőhöz, az nem tudta szétszedni, szétfeszegette, kivette belőle ami bármilyen értéket képvisel, helyette tett bele rosszat, aztán összecsavarozta a burkolatot. Eladó meg jó szögből lefényképezte, írt mellé egy kis történetet, hogy ő mennyire szerette, de hát nem foglalkozik már vele, csak mert nem. Bármit reklamálsz szétteszi a kezét, hogy hát oda volt írva, hogy hibás. Az lehet, de az nem hogy kizárólag hulladék.


Vagy a másik a lomisok, ha a viszonteladójuk nem vitte el (a láncfűrészes, a laptopos, a kávégépes, a mosógépes ember aki ért hozzá) mert már tudja, hogy totálisan bukta annak aki megveszi, még szerelőnek is, na az kerül fel.


Ezel felül meg bármire rákeresve van 100 webáruház belistázva drágábban mint a saját webáruházaikban a vatera jutalék miatt.


Igen ritka már, hogy valami értelmes dolgot meg lehet venni a vaterán elfogadható áron. Nekem ez nem baj, csak egy helyzet. Platformok, cégek jönnek-mennek. Mindig is így volt.

2021. febr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!