Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy van postán az utánvét?

Hogy van postán az utánvét?

Figyelt kérdés

Megnéztem a posta oldalán, de nem sokra jutottam:D

Szóval adott, hogy postázok egy karkötő megrendelést és az illető utánvétbe akarja átvenni. Ami azt jelenti, hogy elmegy pl a postára ha postán maradandóként küldöm vagy házhoz megy a postás, ő azt kifizeti és a továbbiakban hogy fog hozzám elkerülni a pénz?:D



2021. jan. 30. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bankszámlára vagy címre kéred? Ha bankszámlára, akkor az átvétel után dolgozik rajta a posta és egyszer megérkezik a utalás. Ha címre, akkor nagyjából ugyanez, átveszik, feldolgozzák, kiállítják neked az utalványt, kiviszi a kézbesítő. Ha nem vagy otthon értesítőt hagy és a postádon átveszed.

Utánvétellel csak csomagként tudsz majd feladni. Automata vagy postán maradó az olcsóbb.

2021. jan. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 BlackSword ***** válasza:
100%

A postán maradó olcsóbb, mint a címre kivitt csomag... valamint a számlára visszakért pénz is olcsóbb...


Aztán két lehetőség van:

-a feladásnál kifizeted a feladást, és az általad kért ár mellé visszakapod... ez az olcsóbb

-a címzett fizeti a postaköltséget, és Te nem fizetsz...


Jelzem ezek csak csomagokra érvényesek...


Ha valami nem tiszta, kérdezz bátran...

2021. jan. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szóval ez úgy van, mint írtam akkor postán maradóra küldeném a kért karkötőket, aminek az ára 3000Ft plusz a postaköltség. És ezt utánvétbe akarja átvenni majd a bizonyos személy. Szóval ő ezt a költséget egybe kifizeti a postán? Ezt a 3000Ft+500ft körüli posta árat?
2021. jan. 30. 18:12
 4/4 BlackSword ***** válasza:
A sima postán maradó csomag is 1525 ft, ehhez még hozzájön a pénzkezelési tétel, de igen...
2021. jan. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!