Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Titeket nem idegesítenek ezek...

Titeket nem idegesítenek ezek a pénzügyi tanácsadók a nyugdíjtakarékossággal?

Figyelt kérdés

Már mostanában vagy 3 különböző ilyen pénzügyi cégnél dolgozó ismerősöm vegzált azzal, hogy nyissak nyugdíjelőtakarékosságot.

Komolyan mondom, és nem értik meg, hogy nincs erre pénzem, csak azzal jönnek, hogy hamar eljön..

Oké én is tudom, de most vettünk házat, havi 85e a törlesztő rá azt ne is mondjam hogy ugye rezsi kaja benzin stb minden mennyibe kerül ti is tudjátok, diákhitelem van amire most gyűjtök hogy 2 év alatt visszacsengessem egyben és az se legyen, van egy 2 éves lányom akinek szintén teszünk félre hogy 18-20 évesen legyen pénz a zsebében ha tervei lesznek, mellette most éppen új autóra gyűjtünk mert már a régi autónk nem fog 100 évig szolgálni még, és a házra is költünk még bőven mert van mit költeni rá. Ezek mellett fiatalként vannak olyan szörnyű igényeink hogy néha egy új normális ruha vagy egy nyaralás (ha lehet) és ráadásul én egyelőre 6 órában dolgozok csak még, mert úgy tudjuk csak a bölcsit megoldani. Ezek mellett már ha fejen pörgök se tudok még 2 emberre nyugdíjra rakosgatni, de ha ezt elmondom, akkor is csak néznek rám, hogy hát nagy felelőtlenség pedig. Titeket nem idegesítenek ilyenekkel?


2021. jan. 31. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hál istenek nincsenek ilyen ismerőseim. :D
2021. jan. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, engem sosem találnak meg.
2021. jan. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mindig lerazom oket azzal hogy az allampapirral jobban jarok mert kincstaron keresztul ott nincsenwk illetekek. Erre fel max azt mondjak hogy jaaaj de van a 30 szazalekos leiras vagy miaf.. amire en meg azt h az oke, de az allampapirom nyugdij elott sokkal tobbszor adhatom el + nem kell attol tartsak h a kis szar ceguk csodbe megy... Altalaban nem ertenek annyira hozza hogy eltudjak adni nekem azt hogy jobban jarok vele
2021. jan. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor felhívott egy ilyen, mondtam neki győzzön meg... azt mondta szja-ból lehet visszaigényelni, mondom neki, nincs szja-m.... erre folytatja, hogy nem baj, 10 év múlva kivehetem a 80%át a befizetett tőkének, 15 év múlva meg a 96%át.

Mondom neki, ennél az is jobb, ha dekkol a bankszàmlámon a pénz, ebben nekem mi az üzlet... valahogy azóta sem sikerült elküldenie emailen a felvilágosító anyagot, amitől meg kellett volna világosodjak

2021. jan. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy nyugdíjalap állampapírban tartja a pénzt azt te is megteheted. Ha tőzsdézik vele a nagyobb nyereségért akkor meg elbukhatja a pénzedet és akkor egy "bocsi elcsesztük" üzenettel mondasz búcsút egy élet megtakarításainak.
2021. febr. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Néha megtalál egy-egy ilyen idegen telefonszám. Általában a második mondat után elszoktam mondani, hogy köszönöm, nem érdekel. Bírom, hogy ilyenkor még van arcuk visszakérdezni döbbenten, hogy miért nem!? :D Két mondatban elmondom, hogy más jellegű megtakarítási céljaim vannak nyugdíjas koromra és nem fog tudni meggyőzni, majd szépen el is köszönünk egymástól és ennyi.

Nem idegesít, csak a munkáját végzi. Azt azért tolakodónak érzem, ha visszakérdez, hogy miért? Legszívesebben rávágnám, hogy semmi közöd hozzá... :)

2021. febr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tiltsd le őket ! :D
2021. febr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!