Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Árvaellátás igénylésénél...

Árvaellátás igénylésénél miért kérdik a halál okát és hogy volt-e magánnyugdíjpénztári tag?

Figyelt kérdés

És ez mióta van így? Mert 2 éve mikor meghalt édesapám betegségben és igényeltem rá, nem emlékszem, hogy ilyesmi bárkit is érdekelt volna. (De lehet csak elfeledkeztem róla.)


Most év elején sajnos meghalt édesanyám is. Nagyon megdöbbentem mikor letöltöttem a szükséges űrlapot, nem értem, hogy a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnak miért van szüksége ezekre az információkra? Ezek befolyásolhatják a kapott összeget?


Édesanyám öngyilkos lett, de korábban bipoláris zavarral lett diagnosztizálva, van róla papír is. (De sajnos mindenhol úgy járok, hogy "halál oká"hoz öngyilkosságot kell beírni, arra meg nem adnak lehetőséget, hogy ezeket az iratokat csatoljam.)


Talán volt magánnyugdíjpénztára is, még nem tudom, még zajlik a hagyaték feltárása. De miért érdeklődik a Nyugdíjfolyosító édesanyám saját megtakarításai felől? Ez is befolyásolná a részükről megállapított árvaellátás összeget? És mégis milyen alapon?


Szóval arra lennék kíváncsi, hogy jogosak-e ezek a kérdések, és hogy köteles vagyok-e rájuk válaszolni? És mit befolyásolhatnak a válaszok?


Természetesen meg fogom kérdezni az illetékes ügyintézőt is, de mások véleményére is kíváncsi lennék, akiknek vagy munkájukból vagy élethelyzetükből adódóan vannak erre vonatkozó ismeretei.


Előre is köszönöm szépen a segítséget!



2021. febr. 2. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A halál okát nem kötelező tölteni; a magánnyugdíjpénztár pedig azért lényeges, mert ha tag maradt, amikor megszűntek a manyupok, onnan is kell adatot kérniük, mert az oda fizetett összeget is figyelembe kell venni a számításnál.

A magánnyugdíjpénztár nem megtakarítás, oda a kötelező nyugdíjjárulékát utalhatta a munkáltató egy ideig (illetve annak egy résézt, és csak minimális kiegészítésre volt lehetőség). NEm azonos az önkéntessel!

2021. febr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A MNYP tudtommal nem befolyásolja az ellátás összegét, főleg, ha az elhunyt már nyugdíjas volt. Az elhalálozásnál(ok) igazából az a lényeg, hogy esetleg valaki más okozta-e az elhalálozást, mert ha elítélik miatta, akkor neki kell fizetnie a hozzátartozói ellátást. Ott az eljárás van-e a fontos kérdés. Régen az volt ott, hogy okolható-e valaki, és ha igen, ki, de azt kivették.

A pontos ok nem fontos, gondolom azért így fogalmazták meg, hogy esetleg utalhat arra, van-e eljárás.

2021. febr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vagyis olyankor befolyásolhatja, ha nem volt az elhunyt nyugdíjas, bocsánat.
2021. febr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!