Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a vásárlói oldalakról jófogás,vatera, aliexpress, aBay stb?

Figyelt kérdés

2021. febr. 7. 01:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Vatera: tönkre tették a boltok, akik ott hirdetnek. Kis vacak esetén oké a posta és az előre utalás. Mivel itt nincs garancia igazán és fél évig nem látom viszont a pénzt, ha csaló van a dologban, ezért nekem 4 éve már nem játszik ez az oldal. A licit része jópofa. Sokat játszottam vele. De annyi olcsón szerzett karórám meg egyéb hülyeségem volt alig tudtam tovább adni rajtuk. Most meg ha van egy láthatóan átverő hirdetés és jelentem, engem hurcolnak meg. Én max régiségek miatt mennek oda.


Jófogás: elég jó arányban van értelmes áru és kevés a csaló, de azért vannak. Én csak utánvéttel adtam és vettem itt is. A személyes találkozó még jobb.


Ali: egyre jobban fejlődik. Nagyon fontos nézni, nehogy ciao vagy mi legyen a szállító, mert az 3 hónap mire megjön. legyen védve a csomag buyers protection-nel , mert vissza kapod az árát. Amúgy van rendesen kamu ott is, de vannak jó boltok is. Pl orange pi hivatalosan itt árul. De utángyártott Gillette pengét 3 félét is rendeltem és egyik sem volt használható. Elektronika olcsóbb, mint itthon még standard Ali szállítással is. Ruha is elég jó. Szánalmas, hogy olcsóbb, amikor iszonyat környezetszennyező. De ez a magyar boltokat jellemzi. Továbbá figyelni kell a vám határta! Mert (most fejből nem tudom már mennyi) dollár felett extra vám megy rá. És már 2020tól nincs áfa kedvezmény, ami eddig volt. Ezért sokan átálltak európai szállításra. Érdemes ezt is nézni.

És kell nézni a hozzászólásokat. Azok nem érnek semmit, akik csak a szállításról írnak. De kevés a valódi review, amiota kedvezmény jár a kamu review miatt.

Alin volt vagy 80 rendelésem.


Ebay. Megbizható. Meglepően olcsóbb, németektől rendelni akár élelmiszert, italt és tisztító szert is, mint itthon venni.


Aztán amiből sok rendőri jelentés született már az a prohardware apró. Ott csak személyes találkozó és semmi előre utalás és foglalás. Aki személyesen nem akar találkozni, azt már ignorálom is.

2021. febr. 7. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hardverapron vigyázni kell tényleg, ne utalj előre soha senkinek még akkor se ha 300 zöldje van, lehet pont nálad kezdi el!
2021. febr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Engem pont a jogfogáson vertek át sokszor, van hogy nem pontosan azt az állapotú terméket kapom amit meghirdetett, előre utalással nincs értelme ott rendelni 2x nem érkezett meg az árú, már kértem banktól visszahívást arra nem reagáltak, most jön a feljelentés.
2021. febr. 26. 20:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindkét irányban történnek átverések.

Legbiztosabb a helyszínen fizetés. Jófogáson most vettünk mérleget. A csóka ott helyben rakott bele új elemet és próbáltuk ki, rárakta a 25kg-s súlyzóját, hogy mutassa, pontos. :) Nem is kértük. 3000 forintért egy 6000 forintos mérleg és még bemutatót is kaptunk hozzá és új elemet. Majdnem dobtam egy hátast, hogy ilyen is van.


A használt cuccoknál benne van ez a rizikó. De valaki vállal használtban is 1 hónap garanciát.

Új cuccoknál meg van bolti garancia.

2021. febr. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sokszor már tényleg inkább boltból vásárolok főleg vinyót,alaplapot.

mert azt csak ott érdemes

2021. febr. 27. 11:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Vatera, ebay, ali, jófogás – ebben a sorrendben ajánlom őket. A vatera gyakorlatilag a magyar ebay, nagy a kínálat, és jó az értékelési rendszere, kiszűri a csalókat. Olyanoktól nem is vásárolok, akik 90% alatti értékelésűek. Az ebay már macerásabb, ha valami nem megy flottul, mert külföldi, de viszonylag jó vele a tapasztalatom. Alival dettó. Jófogástól isten ments, se eladáshoz, se vásárláshoz nem ajánlom. Soha semmit nem sikerült rajta eladnom, amikor meg venni akartam, többször futottam bele megbízhatatlan arcokba – már eladták a hirdetett cuccot, kizárólag előreutalást fogadtak el, nyűgösködtek, stb…
2021. márc. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!